Káprázatos szabadrúgás vetett véget a „vörös ördögök” menetelésének

2023. január 19., csütörtök 09:58

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 7. fordulójából pótolt mérkőzésén a Manchester United 1–1-re végzett a Crystal Palace otthonában.

Pedig nem indult rosszul a meccs a vendégek számára, hiszen az első félidő végjátékában Christian Eriksen visszatett labdáját Bruno Fernandes a bal felsőbe vágta (0–1).

Ezzel már hazai pályán és vendégként is elérte a 20 PL-gólos határt, 2020. februári debütálása óta ez rajta kívül csak Harry Kane-nek, Mohamed Szalahnak és Szon Hung Minnek sikerült. Ez összességében már az 55. találata volt a klub színeiben, 45 gólpassz mellett, így a 153. meccsén elérte a 100-as kanadaipont-termést.

Győzelmet azonban végül ez a gól sem ért, Michael Olise parádés szabadrúgásgóllal egyenlített a 91. percben (1–1).

A Crystal Palace-nál (13) csak a Tottenham szerzett több pontot az idényben vesztett állásból (14).

A „vörös ördögök” kilencmeccses győzelmi szériája szakadt meg az Arsenal elleni rangadó előtt.

PREMIER LEAGUE

A 7. FORDULÓBÓL PÓTOLT MECCSEN

Crystal Palace – Manchester United 1–1 (Olise 91., ill. B. Fernandes 44.)

csütörtök 21.00: Manchester City – Tottenham

Az élmezőny állása: 1. Arsenal 47 pont (42–14, 18 meccs), 2. Manchester City 39 (46–18, 18), 3. Manchester United 39 (30–22, 19), 4. Newcastle United 38 (33–11, 19), 5. Tottenham 33 (37–27, 19), …12. Crystal Palace 23 (18–27, 19)

(Borítókép:  Matthew Ashton - AMA/Getty Images)