Álomkezdés után megtört a Bayern rossz szériája

2023. február 5., vasárnap 19:50

Három nyeretlen bajnoki után a Bundesliga 19. fordulójában visszatalált a győzelmi ösvényre a rekordelső Bayern München.

Az együttes a Wolfsburg otthonában parádésan kezdett, Kingsley Coman Alphonso Davies és Joao Cancelo előkészítése után is betalált, Joshua Kimmich passza után Thomas Müller pedig már a harmadik müncheni gólt szerezte – és még csak a 19. percben jártunk (0–3)!

Ha már utóbbi szóba jött, ez volt neki a 427. Bundesliga-meccse, amivel Gerd Müllert beérve beállította a müncheni mezőnyjátékosok rekordját.

427 - Thomas Müller makes his 427th Bundesliga appearance for FC Bayern, equalling Gerd Müller as Bayern's joint-top outfield player for most appearances in Bundesliga history. Legend. #WOBFCB @esmuellert_ pic.twitter.com/2wdNSzcqpp

— OptaFranz (@OptaFranz) February 5, 2023

A Wolfsburg még a szünet előtt szépített a 20 éves Jakub Kaminski góljával, a fordulást követően pedig Kimmich villámgyorsan kiállíttatta magát (1–3).

Nem törte ez meg a münchenieket Jamal Musiala megszerezte idénybeli 14 gólját – kilenc gólpassz mellett, a 23 kanadai pont pedig Randal Kolo Muanival holtversenyben a legtöbb a Bundesligában játszó futballisták közül (1–4).

A hajrában jött még egy hazai szépítés, Mattias Svanberg állította be a 2–4-es végeredményt, a bajorok visszavették a vezetést a tabellán.

BUNDESLIGA

19. FORDULÓ

Stuttgart–Werder Bremen 0–2 (Stage 59., Ducksch 77.)

Wolfsburg–Bayern München 2–4 (Kaminski 44., Svanberg 81., ill. Coman 9., 14., T. Müller 19., Musiala 73.)

Az élmezőny állása: 1. Bayern München 40 pont (56–18), 2. Union Berlin 39 (33–23), 3. Dortmund 37 (38–26), 4. RB Leipzig 36 (39–24), 5. Frankfurt 35 (40–26), 6. Freiburg 34 (30–30)

(Borítókép:  Christina Pahnke - sampics/Corbis via Getty Images)