Bajban a címvédő: a Real Madridnak büntetőből sem ment, kikapott

2023. február 5., vasárnap 16:10

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 20. fordulójában a Real Madrid 1–0-ra kikapott a Mallorca vendégeként, így újabb lépéssel távolodott a címvédéstől.

A szigetlakók egyidőben kifejezetten mumusnak számítottak, hiszen a 2000-es évek elején számos sikert arattak a Real Madrid ellen, de 2009 óta csak egyszer, 2019-ben tudott győzni a Mallorca (1–0).

Már a meccs sem indult jól a vendégek számára, hiszen a bemelegítésnél megsérült Thibaut Courtois, így Andrij Lunyin állt a kapuba.

A 13. percben vezetést szerzett a Mallorca, Daniel Rodríguez jobb oldali beadása a menteni igyekvő Nachóról pattant a hosszú felsőbe (öngól, 1–0).

A Real Madrid az első félidőben hiába próbálkozott nyolc lövéssel, egy sem találta el a kaput, 2021 szeptembere (Villarreal) óta nem nullázták le a királyi gárdát. Érdekesség, hogy a Mallorcának sem volt kaput eltaláló lövése, mégis vezetett.

Egyórányi játékhoz érve büntetőhöz jutott a Real Madrid, az idényben nyolcadszor (ami a legtöbb a ligában), a Mallorca ellen pedig a hatodikat lőhették (ez ugyancsak éllovas).

A labda mögé Marco Asensio állt, a bal alsóra lőtt labdáját viszont Predrag Rajkovics védte!

Ezt megelőzően legutóbb a Mallorca színeiben Germán Burgos védett a királyi gárda ellen büntetőt a bajnokságban, még 1999-ben, Fernando Hierro lövésénél.

A királyi gárda végül 20 lövésig jutott el a meccsen, de csak a kimaradt büntető talált kaput, így kikapott a Real Madrid.

LA LIGA

20. FORDULÓ

Mallorca–Real Madrid 1–0 (Nacho 13. – 11-esből)

Girona–Valencia 1–0 (Borja 64.)

Real Sociedad–Valladolid 0–1 (Larin 73.)

21.00: Barcelona–Sevilla

Az élmezőny állása: 1. Barcelona 50 pont (39–7, 19 meccs), 2. Real Madrid 45 (40–17), 3. Real Sociedad 39 (28–19), 4. Atlético Madrid 35 (29–17)

(Borítókép: Rafa Babot/Getty Images)