Kvaradonáék újabb lépést tettek a Napoli bajnoki címe felé

2023. február 5., vasárnap 14:26 | aznap frissítve

Nem született meglepetés az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 21. fordulójának első vasárnapi mérkőzésén, az aranyért küzdő Napoli gond nélkül verte a bennmaradásért hajtó Speziát.

A házigazda az első félidőt még kihúzta, a fordulást követően viszont egy buta kezezés miatt büntetőhöz jutottak a vendégek, Hvicsa Kvarachelia pedig magabiztosan lőtt a bal felsőbe (0–1).

A grúz szélső az idénybeli nyolcadik bajnoki gólját szerezte a Napoli színeiben, és nem sokkal később kiosztotta a kilencedik gólpasszát is.

A félidő derekán Victor Osimhen használta ki, hogy társa beadása után nem tudott tisztázni a védelem, majd ajtó-ablak helyzetben adta le neki a labdát „Kvaradona” (0–3).

A nigériai támadó a 15. és a 16. találatát jegyezte, amivel alaposan ellépett az üldözőitől – Ademola Lookman (Atalanta) 12-vel követi őt).

A Napoli így újabb meccset nyert meg, és már 16 pont az előnye az este milánói derbit vívó Interrel szemben.

SERIE A

21. FORDULÓ

Spezia–Napoli 0–3 (Kvarachelia 47. – 11-esből, Osimhen 69., 73.)

Torino–Udinese 1–0 (Karamoh 49.)

Fiorentina–Bologna 1–2 (Saponara 19., ill. Orsolini 14. – 11-esből, Posch 47.)

20.45: Inter–Milan

Az élmezőny állása: 1. Napoli 56 pont (51–15), 2. Inter 40 (40–26, 20 meccs), 3. Roma 40 (28–18), 4. Lazio 38 (36–16, 20), 5. Milan 38 (37–29, 20), 6. Atalanta 38 (39–24)

(Borítókép: Gabriele Maltinti/Getty Images)