Csak Cristiano Ronaldo rajtolt jobban Robert Lewandowskinál

2023. február 19., vasárnap 22:51

Nem született meglepetés, a Barcelona hazai pályán 2–0-ra legyőzte a Cádiz a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 22. fordulójának vasárnap esti meccsén.

Remek formában várta az összecsapást a katalán gárda, hiszen a legutóbbi 12 bajnoki mérkőzéséből 11 győzelem mellett csupán egy döntetlen rontotta a hibátlan mérleget.

A bennmaradásért küzdő Cádiz ellen sokáig helyzetek nélküli mezőnyfölényben voltak a gránátvörös-kékek, mígnem a rendkívül aktív Ferran Torres cselezte magát lövésig, kevéssel tévesztett. Nem sokkal később Sergi Roberto próbálkozott, de résen volt a kapus, és úgy tűnt, a szünetig már nem is változik az állás.

A 43. percben viszont másképp gondolta ezt Ferran Torres, remek szólója után Robert Lewandowski fejesét még a gólvonalról mentették, Sergi Roberto ismétlése viszont már utat talált a hálóba (1–0).

S hogy a fordulás előtt el is dőljön a meccs, arról már a lengyel gólvágó gondoskodott, aki Sergi Roberto passza után 16 méterről lőtt a jobb alsó sarokba a ráadás pillanataiban (2–0).

Lewandowski október óta várt arra, hogy újra betaláljon a Camp Nouban! Ez viszont már a 15. La Liga-gólja volt, amihez csupán 19 összecsapásra volt szüksége, ami a második legjobb mutató a 21. században. Aligha meglepő, Cristiano Ronaldo tartja ezt a rekordot is (17).

15 - Robert Lewandowski has scored 15 goals in his first 19 LaLiga appearances, the second-fastest player to reach that number in the competition in the 21st century (Cristiano Ronaldo, 15 in 17 games in 2009/10). Lethal. pic.twitter.com/slvDAu0Drn

— OptaJose (@OptaJose) February 19, 2023

A második félidőben Lewandowski a lécet is eltalálta, majd a túloldal a kapuba talált – csakhogy Marc-André ter Stegennel szemben szabálytalankodtak az akció közben, így Roger Martí gólját érvénytelenítették.

Túlzás lenne állítani, hogy ezt követően a hazaiak megszakadtak volna az újabb gólokért, Ter Stegennek kétszer is védenie kellett, még egy kapufája is volt a Cádiznak – Frenkie de Jong és Lewandowski még egy kis pihenőt is kapott a Manchester United elleni El-párharc visszavágója előtt.

Az Atlético Madrid Antoine Griezmann szólógóljával verte meg az Athletic Bilbaót (1–0), a francia futballista a 11. bajnoki gólját szerezte a baszk csapat ellen, amivel beállította a Valencia elleni egyéni csúcsát (11).

LA LIGA

22. FORDULÓ

Elche–Espanyol 0–1 (Darder 92.)

Rayo Vallecano–Sevilla 1–1 (Lejeune 65., ill. Suso 29.)

Atlético Madrid–Athletic Bilbao 1–0 (Griezmann 73.)

Barcelona–Cádiz 2–0 (S. Roberto 43., Lewandowski 45+1.)

Az élmezőny állása: 1. Barcelona 59 pont (45–7), 2. Real Madrid 51 (46–17), 3. Real Sociedad 43 (32–22), 4. Atlético Madrid 41 (31–17)

(Borítókép: David S. Bustamante/Soccrates/Getty Images)