Idén még a Real Madrid is több gólt szerzett Angliában, mint a Chelsea

2023. február 26., vasárnap 16:33

Csak nem akar megszakadni a Chelsea borzalmas szériája, ezúttal a londoni derbin maradt 2–0-ra alul a Tottenham otthonában.

Az első félidő a Chelsea kisebb mezőnyfölényével telt, de így is örülhettek a vendégek, hogy Pierre-Emile Höjbjerg lövése a kapufát találta el, Hakim Zijes megmozdulása pedig videózás után mégsem pirosat, hanem csak sárgát ért a játékrész ráadásában.

Azt nem lehet mondani, hogy belealudt volna a második félidő kezdésébe a Tottenham, hiszen Oliver Skipp 19 másodperc után megszerezte a vezető gólt (1–0)!

Ez volt a PL leggyorsabb második félidei gólja Gérard Deulofeu 2019. májusi villanása óta, akkor 11 másodperccel a szünet után született a gól.

Hiába próbálkoztak a „kékek”, átütő erő nélkül tették ezt, a 82. percben pedig eldőlt a három pont sorsa: a szöglet után Eric Dier csúsztatását Harry Kane vágta közelről a kapuba (2–0).

A Chelsea ezzel sorozatban harmadszor kapott ki, a legutóbbi hat meccsén nyeretlen maradt (miközben csak egyszer talált be), az utolsó 16 tétmeccséből pedig már a 10. vereségét szenvedte el.

Ahhoz képest, hogy a télen elköltötték a világ minden pénzét, a forma nem éppen javuló tendenciát mutat...

És hogy még jobban érzékeltessük a Chelsea mélyrepülését: a gárda 2023-ban tíz meccsen négy gólt szerzett Angliában, a Real Madrid egy liverpooli fellépéssel a háta mögött jobban áll...

PREMIER LEAGUE

25. FORDULÓ

Tottenham–Chelsea 2–0 (Skipp 46., Kane 82.)

Az élmezőny állása: 1. Arsenal 57 pont (52–23, 24 meccs), 2. Manchester City 55 (64–25), 3. Manchester United 49 (41–28, 24), 4. Tottenham 45 (46–35), 5. Newcastle United 41 (35–15, 23), ...10. Chelsea 31 (23–25, 24)

(Borítókép: Robbie Jay Barratt – AMA/Getty Images)