Az utolsó percre érkezett, így is mindenki előtt távozott a Juventus játékosa

2023. március 5., vasárnap 22:43

Nem a vendégcsapatokról szólt a vasárnap az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Serie A), a négy együttes egy gólt sem tudott szerezni. Tegyük hozzá, a hazaiak is csak háromig jutottak – összesen.

A játéknap első két találkozóján hiába vártak gólt a nézők, az Inter az első fél óra végéhez érve Henrih Mhitarjan bal felsőben kikötő bombájával szerzett vezetést, és szakította meg a gólaszályt. A második félidő elején Lautaro Martínez pörgetése is a bal felsőben kötött ki, így a milánói fekete-kékek 2–0-ra legyőzték a Leccét.

A vasárnapi rangadón Gianluca Mancini 53. percben lőtt góljával nyert 1–0-ra a Roma a Juventus ellen, így a Milant megelőzve feljött a BL-indulást érő negyedik helyre.

A meccs krónikájához tartozik, hogy a 89. percben beálló Moise Kean a 90.-ben mehetett is zuhanyozni, miután a vele szemben egyértelműen szabálytalankodó Mancinit hátulról telibe rúgta...

SERIE A

25. FORDULÓ

Spezia–Verona 0–0

Sampdoria–Salernitana 0–0

Inter–Lecce 2–0 (Mhitarjan 29., L. Martínez 53.)

Roma–Juventus 1–0 (G. Mancini 53.)

Az élmezőny állása: 1. Napoli 65 pont (58–16), 2. Inter 50 (46–28), 3. Lazio 48 (41–19), 4. Roma 47 (32–21), 5. Milan 47 (42–32), 6. Atalanta 42 (42–28), 7. Bologna 35 (31–33), 8. Juventus 35 (40–20)*