Nincs Mourinho, van pofon! Lecsúszott a BL-helyekről a Roma

2023. március 12., vasárnap 20:00

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 26. fordulójában a Roma hazai pályán 4–3-ra kikapott az egy félidőn át emberelőnyben játszó Sassuolótól.

Az eltiltott mesterük, José Mourinho nélkül kiálló „farkasok” finoman szólva sem kezdték jól a meccset, hiszen Armand Laurienté már a 18. percre két gólnál tartott, előbb Andrea Pinamonti, majd Domenico Berardi előkészítése után volt eredményes (0–2).

A házigazda gyorsan tudott reagálni, a 26. percben Leonardo Spinazzola bal oldali beadását Nicola Zalewski törte el olyan remekül, hogy a kapus felett a hálóba hulljon a labda (1–2).

Mielőtt nagyon jó helyzetbe kerülhettek volna a fővárosiak, jött Marash Kumbulla kiállítása és Berardi sikere büntetője, a szünetben így két gól és egy ember volt a vendégek előnye (1–3).

A második félidőre érkező Paulo Dybala hamar feliratkozott az eredményjelzőre, de hiába nyomtak a hazaiak, az újabb gól megint a vendégeké volt, Pinamonti révén (2–4).

Az utolsó pillanatokban Georginio Wijnaldum még kozmetikázott, a pontszerzéshez viszont ez kevésnek bizonyult (3–4).

Érdekesség, hogy a Sassuolo legutóbb az ellen a Milan ellen szerzett legalább négy gólt (2–5 lett a San Siróban), amely most ezzel az eredménnyel játék nélkül is visszajött a BL-helyekre.

A rekordbajnok Juventus az első fél óra végéhez érve már kétgólos előnybe került a Sampdoriával szemben, a vendégek azonban két perc alatt eltüntették a hátrányukat. A második játékrész derekán aztán ismét jött Adrien Rabiot, a ráadásban pedig Matías Soulé – a házigazdának végül Dusan Vlahovics kihagyott büntetője is bőven belefért (4–2).

SERIE A

26. FORDULÓ

Lecce–Torino 0–2 (Singo 20., Sanabria 23.)

Cremonese–Fiorentina 0–2 (Mandragora 27., Cabral 50.)

Verona–Monza 1–1 (Verdi 51., ill. Sensi 55.)

Roma–Sassuolo 3–4 (Zalewski 26., Dybala 51., Wijnaldum 95., ill. Laurienté 13., 18., Berardi 45+4. – 11-esből, Pinamonti 75.)

Juventus–Sampdoria 4–2 (Bremer 11., Rabiot 26., 65., Soulé 94., ill. Augello 31., Djuricsics 32.)

Az élmezőny állása: 1. Napoli 68 pont (60–16), 2. Inter 50 (47–30), 3. Lazio 49 (41–19), 4. Milan 47 (42–32, 25 meccs), 5. Roma 47 (35–25), 6. Atalanta 42 (42–30), 7. Juventus 38* (44–22)