Cristiano Ronaldóék fél óra alatt kiütötték Luxemburgot

2023. március 26., vasárnap 22:42

Újabb gálát mutatott be a portugál labdarúgó-válogatott, ezúttal Luxemburgot verték meg 6–0-ra Cristiano Ronaldóék.

Az ötszörös aranylabdás klasszis a Liechtenstein elleni 4–0 során kétszer volt eredményes, és ezúttal sem akart lemaradni, már a 9. percben eredményes volt, Nuno Mendes visszafejelt labdáját terelte a kapuba.

Újabb kilenc perccel később már három volt a felek között, és maradt a forgatókönyv: Bernardo Silva beadása után Joao Félix, Palhinháé után épp Bernardo Silva fejelhetett szabadon kapura – sikerrel (0–3).

Alig telt el az első fél óra, amikor jött az újabb pofon, Bruno Fernandes labdájával Cristiano Ronaldo került helyzetbe, és lőtt a jobb alsóba (0–4).

Ez már a 122. gólja volt válogatott színekben, rajta kívül csak Ali Daei jutott száz fölé (109), Lionel Messi 99-cel a harmadik. Érdekesség ugyanakkor, hogy hiába jár már négy gólnál az Eb-selejtezőkön, így sem ő az éllovas!

A portugálok ezt követően azért visszább vettek, és a fordulást követően még igazából a hazaiak voltak a veszélyesebbek.

A vendégek cserékkel pörgették fel a csapatot, Rafael Leaónak és Otáviónak pedig két perc sem kellett ahhoz, hogy közösen összehozzák az ötödik gólt (0–5).

A végjátékban Rúben Neves lécen csattanó kapufáját megúszták a luxemburgiak, majd Leao büntetőjét Anthony Moris hárította. Ami a tizenegyesből nem jött össze, ment akcióból, a jobb alsóba gurított a Milan játékosa, így végül csak meglett a közte hat (0–6).

Olaszország sem sokáig várakoztatta szurkolóit az Angliától elszenvedett vereséget követően, Máltán már az első negyedóra végén betaláltak, ismét a „háromoroszlánosok” ellen is eredményes Mateo Retegui szerzett gólt.

Ezt a találatot ugyanúgy Sandro Tonali készítette elő, mint 12 perccel később Matteo Pessináét, a címvédő végül 2–0-ra győzött.

EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐK

2. FORDULÓ

C CSOPORT

Anglia–Ukrajna 2–0 (Kane 37., Saka 40.)

Málta–Olaszország 0–2 (Retegui 15., Pessina 27.)

A csoport állása: 1. Anglia 6 pont (4–1), 2. Olaszország 3 (3–2), 3. Észak-Macedónia 3 (2–1, 1 meccs), 4. Ukrajna 0 (0–2, 1), Málta 0 (1–4)

H CSOPORT

Kazahsztán–Dánia 3–2 (Zajnutgyinov 73. – 11-esből, Tagibergen 86., Aimbetov 89., ill. Höjlund 21., 36.)

Szlovénia–San Marino 2–0 (Sesko 57., Di Maio 60. – öngól)

Észak-Írország–Finnország 0–1 (Källman 28.)

A csoport állása: 1. Szlovénia 6 pont (4–1), 2. Dánia 3 (5–4), 3. Észak-Írország 3 (2–1), 4. Kazahsztán 3 (4–4), 5. Finnország 3 (2–3), 6. San Marino 0 (0–4)

J CSOPORT

Liechtenstein–Izland 0–7 (Olafsson 3., Haraldsson 38., Gunnarsson 48., 68., 73. – a harmadikat 11-esből), Gudjohnsen 85., Ellertsson 87.)

Szlovákia–Bosznia-Hercegovina 2–0 (Mak 13., Haraslin 40.)

Luxemburg–Portugália 0–6 (C. Ronaldo 9., 31., Joao Féliex 15., Bernardo Silva 18., Otávio 77., Leao 89.)

A csoport állása: 1. Portugália 6 pont (10–0), 2. Szlovákia 4 (2–0), 3. Izland 3 (7–3), 4. Bosznia-Hercegovina 3 (3–2), 4., Luxemburg 1 (0–6), 6. Liechtenstein 0 (0–11)

(Borítókép: A luxemburgi Maxime Chanot és a portugál Cristiano Ronaldo a Luxemburg–Portugália-mérkőzésen 2023. március 26-án. Fotó: Will Palmer / Sportsphoto / Allstar / Getty Images)