Csak a szokásos Real-előadás, ezúttal Asensióval a főszerepben

2023. április 22., szombat 22:57

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 30. fordulójában a Real Madrid hazai pályán Marco Asensio vezérletével 2–0-ra legyőzte a Celta Vigót.

A válogatott szünet óta a Villarreal elleni hazai botlást (2–3) leszámítva bombaformában van a Real Madrid, hiszen a Valladolidot (6–0), a Barcelonát (4–0), a BL-ben a Chelsea-t kétszer (2–0, 2–0), közte pedig a Cádizt (2–0) is kapott gól nélkül verte meg a királyi gárda.

Ezúttal a félidő derekán pörgette fel a játékát a rekordbajnok, a 21. percben Karim Benzema lőtt távolról az égbe, majd Marco Asensio átlövése már veszélyesebb volt, de ez is fölé szállt.

Dani Ceballos is megirigyelte a társakat, ő a bal felső mellé tekert, aztán Nacho Fernández is kedvet kapott távolról – és még mindig csak a 26. percben jártunk!

Az elképesztő sortűz után kicsit visszavett a házigazda, de amikor újra megiramodott már nem úszta meg a Celta:

Ceballos adott remek labdát a bal szélen felfutó Vinícius Júniornak, akinek a centerezését Marco Asensio pörgette a bal felsőbe (1–0).

Az első gól három perccel a szünet előtt, a második hárommal a szünet után következett, Asensio ezúttal előkészítőként jeleskedett, szögletét Éder Militao fejelte a hosszú alsóba (2–0).

Hét La Liga-gól mellett ez a harmadik gólpassza volt 2023-ban, így idén már tíz kanadai pontja van a spanyol élvonalban, amivel a legjobbnak számít.

Benzema egyórányi játék után és a hajrá kezdetén is helyzetbe került, de az aranylabdás franciának ezúttal nem jött össze a gól, ahogyan a Celtának sem, ehhez legközelebb Iago Aspas ziccerénél voltak a vendégek, Thibaut Courtois viszont továbbra is bombaformában véd.

A Real Madrid ezzel zsinórban a negyedik tétmeccsét is 2–0-ra nyerte meg, és kapaszkodik a Barcelonára a tabellán.

LA LIGA

30. FORDULÓ

Osasuna–Betis 3–2 (Budimir 6., 11., Moncayola 41., ill. Miranda 16., G. Rodríguez 70.)

Almería–Athletic Bilbao 1–2 (Centelles 92., ill. N. Williams 9., De Marcos 56.)

Real Sociedad–Rayo Vallecano 2–1 (Sörloth 59., Lejeune 81. – öngól, ill. Palazón 57.)

Valladolid–Girona 1–0 (Monchu 24.)

Real Madrid–Celta Vigo 2–0 (Asensio 42., Militao 48.)

Az élmezőny állása: 1. Barcelona 73 pont (53–9, 29 meccs), 2. Real Madrid 65 (63–24), 3. Atlético Madrid 60 (47–21, 29), 4. Real Sociedad 54 (39–29), 5. Betis 48 (39–33), 6. Villarreal 47 (38–28, 29)

(Borítókép: Denis Doyle/Getty Images)