Oké, az angolok többet birtokolták a labdát az olaszoknál, de nem óriási a különbség, 55–45 volt a százalékos megoszlás.
Barella rúgott alá a meglóduló Fodennek a tizenhatos előterében. Ez a meccs első sárga lapja.
Akanji ezt hogy nézte el? Flegmán elengedi a labdát Stones passza után, arra számít, hogy jön mögötte a kapuból kimozduló Ederson majd jön és összeszedi, de a kapus nem erre számított, ellenben Lautaro Martínezzel, aki lecsap rá, elhúzza balra, majd éles szögből lő – no ez már felkészülten éri a brazil kapust, aki védeni is tud.
Ápolás helyett cserét kapott a 37 éves támadó. Nem volt nagy döntője. De a munkát vitathatatlanul beletette.
Ápolást kér a veterán bosnyák.
25 méterről, szinte a pálya tengelyéből szúrja rá a török, aki „hazai pályán” lehetne az első BL-döntőben is aktív török BL-győztes, a lövése azonban levágódik a blokkról.
Grealish harcol ki egy szabadrúgást a 16-os bal oldalánál Darmiannal szemben, Foden végzi el, szinte az oldalvonaltól, ezúttal is komolyabb veszély nélkül.
..., de ez Guardiolának és a Citynek ritkán jelent gondot a csapat átszervezése szempontjából. Az elmúlt 5 perc alapján meg is történt most is, Stones sokkal gyakrabban lép vissza klasszikus középhátvédnek, négyes vonalban ilyenkor a manchesteri védelem, elől pedig inkább 2–3–1-ben helyezkednek a játékosok. Silváé a jobb szél, Grealishé a bal. Foden mozog középen a pálya tengelyében – s néha vált is a vissza-visszalépő Haalanddal.
A veterán olasz bekk a 16-osán belül adja el a labdát, Silva be is gyűjti a kaputól jobbra, aztán cselekbe bonyolódik és végül pontatlanul passzol Stones irányába. Ezzel kihasználatlanul hagyják a manchesteriek ezt a rút bakit.
(Újabb) csere egyik oldalon sem volt.
45+2 percnyi játék után nincs gól az isztambuli döntőben, így a 18 évvel ezelőttihez hasonló drámától egyelőre távol vagyunk. Ám a City is távol van attól a mezőnyfölénytől, amit előzetesen sokan vártak Pep Guardiola csapatától. A labdabirtokláson kívül elvétve találunk olyan mutatót, amiben az angolok lennének a jobbak. Kevés szépség, annál nagyobb taktikai csata – vonhatjuk meg az első félidő mérlegét.
Ha pedig drámát keresünk, hát ott De Bruyne sérülése, és így a 36. percben véget ért a fináléja.
Vége az első félidőnek!
23 méterről, kissé balról megpróbálja rászúrni a labdát, az ötlet nem rossz, de jó két méterről elvéti a célt. A Guardiola gesztusairól árulkodó visszajátszás alapján: de, az ötlet is rossz volt.
Még – legalább – két percig élvezhetjük a meccset. Mondjuk, olyan nagyon nem volt élvezetes eddig elfogulatlan félként.
Egy kirúgásnál csúszik el az Inter kapusa. Grimaszol is, talán néhány percre maga is megrémült, nehogy így sérüljön már meg egy BL-döntőben. Aztán viszont tudja folytatni. Ő tényleg tudja folytatni...
Foden végezhet el egy szabadrúgást balról, a tizenhatos előteréből. Nem klasszikusan jó szög, de egy beívelésre pöpec. Csakhogy a labda túl erős lesz, a hosszún meg senkinek nincs reális esélye arra, hogy megjátssza.
A harci szellem rendben van az angol középpályásnál. Kicsit talán túlzóan is. Acerbivel szemben szabálytalan, miközben a labdáért küzdenek.
Dumfries pakolt oda az angol szélsőnek. A szabadrúgásból nem lett veszély.
A 31 éves belga a második BL-döntőjét sem tudja befejezni sérülés miatt. Két éve a Chelsea ellen arccsonttöréssel cserélték le, ezúttal bokasérülés miatt... Micsoda személyes dráma!
Megpróbálta még a jobb szélen picit a belga karmester, kapott is egy labdát Gündogantól, aztán jobbal pocsékul ad be. Elnézést kér – és mutatja, hogy nem fogja bírni.
A 23 éves angol középpályás már meccsszerelésben nyújt a kispadnál. Nagyon úgy néz ki, pár perc, és beáll.
De Bruyne marad a pályán, de láthatóan biceg. Ad egy labdát a lesen lévő Silvának, aztán csípőre teszi a kezét, felnéz az égre és köp egyet. A testbeszéde továbbra sem biztató. De próbálkozik...
A középpályás féltérdre rogy, majd guggolásba tápászkodik. Mutatják a City-stábjánál, jöjjenek ápolni. Nem néz ki jól, ahogy a belga leült. Foden már megy is intenzíven melegíteni.
A belga karmester 23 méterről, enyhén balról szúr kapura egy labdát, a blokkolni igyekvő Calhanoglun megpattan, de nem változik meg a röppályája annyival, hogy Onana ne tudna védeni! Pattogós, de középre tartó lövés volt.
De Bruyne ezúttal jó ütemben ugratja ki a leshatárról Haalandot, aki némi szerencsével megtartja a labdát a kilépő Bastonival szemben, majd kissé éles szögből, ballal leadott lövését Onana a bal kezével, kissé visszanyúlva védi! Ez volt az első igazán komoly lehetőség az angolok előtt! Szépen védett a kameruni kapus.
A City egyre többet passzolgat az Inter térfelén, az olaszok inkább kontrázni kényszerülnek. Már 62 százalékon áll az angol csapat labdabirtoklási mutatója.
Ez a város Milánó. S ha ma a hétszeres győztes AC Milan mellé nem lesz négyszeres győztes az Inter, az azt jelenti, hogy Manchester lesz a második ilyen város. A háromszoros győztes United mellé az egyszeres aranyérmes Cityvel.
Ez volt az Inter második gólszerzési kísérlete – Edersonnak olyan nagyon-nagyon nem kellett aggódnia miatta.
Calhanoglu indítja az idényben már 28 gólnál járó argentint, aki két védőre inkább nem vezeti rá, balra, a meglóduló Dzeko felé passzol, de túl röviden ahhoz, hogy a bosnyák a 16-oson belülre törhessen vele.
Oké, az angolok többet birtokolták a labdát az olaszoknál, de nem óriási a különbség, 55–45 volt a százalékos megoszlás.
Újabb Dimarco-beadás balról, középen rosszul csúsztat bele az egyik manchesteri, a jobbról érkező Barella kapásból megpróbálja kapura emelni, Aké az, aki végül fejjel menteni tud. Szöglet.