Index Vakbarát Hírportál

Gólöröm közben megsérült, lemaradhat az Eb-nyolcaddöntőről a német válogatott alapembere

2024. június 24., hétfő 17:24

A német labdarúgó-válogatott alapembere, Antonio Rüdiger izomproblémákkal fejezte be a Svájc elleni mérkőzést a 2024-es Európa-bajnokság vasárnapi játéknapján. A kiválása érzékeny veszteség lenne a házigazdának, hiszen eddig fontos szerep hárult rá a védelem tengelyében. Szintén rossz hír Julian Nagelsmann szövetségi kapitánynak, hogy a csapat másik belső védője, Tah begyűjtötte a második sárga lapját, így ő szombaton biztosan nem léphet pályára a kieséses szakasz első körében.

Rüdiger Niclas Füllkrug góljának ünneplése közben sérült meg, aki a 92. percben egyenlített ki Svájc ellen, amivel biztossá vált, hogy Németország végez az A csoport első helyén.

A Rel Madrid védője az elsők között ért oda csapattársához, hogy megünnepelje a gólt, majd a többiek rájuk ugrottak, akkor sérült meg a rutinos bekk. Rüdiger a lefújásig folyamatosan a jobb combját tapogatta, ami egyértelmű jele volt az izomproblémának.

Hétfőn a Német Labdarúgó-szövetség is megerősítette, hogy Rüdiger izomsérülést szenvedett, és egyelőre kérdéses a játéka a csapat következő meccsén, lehet, hogy nem számíthatnak rá a németek a nyolcaddöntőben – írja a Die Welt.

Jonathan Tah eltiltás miatt biztosan kihagyja a nyolcaddöntőt, miután megkapta második sárga lapját. Amennyiben Rüdiger sem tudja vállalni a játékot, akkor a Nico Schlotterbeck–Robin Koch–Waldemar Anton-trió közül kerülhet ki a német válogatott új belső védőpárosa.

A csoport másik vasárnapi meccsén a magyar válogatott egy utolsó másodperces góllal legyőzte Skóciát, és a kvartett harmadik helyén zárt. A győzelem kulcsfontosságú volt, hogy életben maradjanak a Rossi-csapat továbbjutási esélyei. Az a következő napokban dől el, hogy a csoportharmadikok közül ki folytathatja a tornát (most a harmadik helyen állunk a minitabellán).

Labdarúgó-Európa-bajnokság 2024, csoportkör, 3. forduló:

A csoport

A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Németország 7 pont (8–2), 2. (és továbbjutott) Svájc 5 (5–3), 3. Magyarország 3 (2–5), 4. Skócia 1 (2–7)

Rovatok