A Hamburg még mindig bajban

2015. május 28., csütörtök 22:25

A Bundesliga I.-es tagságáért harcoló Hamburger SV 1-1-s döntetlent játszott a Karlsruhéval, hazai pályán az első meccsen. A másodosztályban harmadik Karlsruhe szerzett vezetést már a 4. percben, amelyet egészen a 73. percig örzött. Ekkor Ilicsevics egyenlített.

Stieber Zoltán a 69. percben lépett pályára, Lewis Holtbyt váltotta, de sokat nem tudott hozzátenni a magyar válogatott középpályás. A visszavágót jövő hétfőn rendezik Karlsruhéban.

A Hamburg tavaly is a rájátszásban harcolta ki az első osztályú tagságot, és akkor is egy döntetlennel kezdett. Egy éve, előbb 0-0 lett a Greuther Fürth ellen, majd a visszavágón egy 1-1-es döntetlen, és az idegenben szerzett gól elég volt a bennmaradáshoz. Stieber azon a két meccsen győzte meg a hamburgi vezetőket az átigazolásáról.

A Hamburg az egyetlen klub, amely a Bundesliga 1963-as alapítása óta mindegyik idényben az élvonalban szerepelt.

Bundesliga, osztályozó: Hamburger SV-Karlsruhe 1-1 (0-1)