Rég égett ekkorát az amerikai válogatott

2016. március 26., szombat 14:35

A guatemalai futball-válogatott az amerikaiak elleni hazai vb-selejtező első tizenöt percében két gólt is szerzett, és ezzel olyannyira sokkolta Jürgen Klinsmann válogatottját, hogy az már nem is állt fel innen, a vége 2-0 lett a hazaiaknak.

Különösen a második gól volt ciki: egy kirúgás után a labda zavartalanul ment át a védelmen, úgyhogy a gólszerző Carlos Ruiznak egyszerű dolga volt. Később még eltalálta a lécet a guatemalai csapat, úgyhogy lehetett volna 3-0 is.

A legutóbbi világranglistán Amerika a 30., Guatemala a 95. helyen állt.

Az Egyesült Államok válogatottja még sosem kapott ki Guatemalától eddig vb-selejtezőn, a közép-amerikaiak legutóbb 1988-ban verték meg őket. A végig erőtlenül játszó vendégek a vereséggel a csoport harmadik helyére csúsztak vissza, igaz, van még két meccsük javítani.

Jürgen Klinsmann azt nyilatkozta a mérkőzés után, hogy nemzetközi szinteken ilyen hibák nem férnek bele, és a vereség miatt természetesen mindenki nagyon csalódott.