Európa Liga-döntős lehet a magyar női röplabda-válogatott

2015. szeptember 3., csütörtök 21:32

A magyar női röplabda-válogatott ötszettes csatában nyert Görögoszágban az Európa Liga elődöntőjének első mérkőzésén Megalopoliszban, tudósított az MTI.

Jan de Brandt csapata az első játszmában már hatpontos hátrányban volt, azonban fordítani tudott, és 26-24-re nyert.

A másodikban a magyar csapat végig a kezében tartotta a vezetést, és gyorsan kétszettes előnyre tett szert.

A harmadik játszmában egy darabig úgy tűnt, sima győzelemmel térhet haza a magyar válogatott, de a görögök ötpontos hátrányt dolgoztak le a végjátékban, és szépítettek.

A negyedik játszmában a lendületben lévő görögök egyre magabiztosabbá váltak, és hiába zárkózott fel egyszer-egyszer a magyar csapat, a hazaiak kiegyenlítettek.

A mindent eldöntő ötödik szettben a magyar együttes négypontos előnybe került (6-2), és végül Sándor Renáta vezérletével nyert.
A visszavágót vasárnap 18.30 órától a szombathelyi Aréna Savariában rendezik.

Görögország-Magyarország 2-3 (-24, -19, 22, 23, -11)
A másik elődöntőben: Izrael-Törökország 0-3 (-15, -18, -20)