Megint potyognak a magyar aranyak a kajak-kenu Eb-n

2017. július 16., vasárnap 09:20

A plovdivi kajak-kenu Európa-bajnokságon Takács Tamara szerezte az első magyar érmet vasárnap, ötszáz méteren lett az első egyesben. Pedig nem indult jól, sőt, övé volt az egyik legrosszabb rajt, de aztán a végén hatalmasat hajrázott, és minimális különbséggel nyert.

A nap második aranyérmet férfi kajak kettesünk szállította ötszáz méteren: a Nádas Bence-Tótka Sándor páros az utolsó kétszáz méteren robbantott, és onnantól kezdve nem volt ellenfele, nagyon magabiztosan nyerte meg a döntőjüket.

Délután újabb aranyérmekkel folytatódott a program, ugyanis

A fél kilométeres páros számokban a kajakos Farkasdi Ramóna, Medveczky Erika duó éppen lemaradva a dobogóról negyedikként, a kenus Korisánszky Dávid, Mike Róbert kettős pedig hetedikként zárt. Fekete Ádám C-1 500 méteren hetedik lett, míg 1000 méteren a Kammerer Zoltán, Noé Bálint, Ceiner Benjámin, Bárdfalvi Márk összeállítású kajaknégyes a kilencedik helyen ért célba.

A magyar küldöttség letarolta a mezőnyt az Eb szombati napján: összesen öt aranyérmet és egy bronzérmet szereztek a versenyzők.