Nézze meg a győztes hokiválogatott mind az öt gólját!

2016. május 14., szombat 18:35

A magyar jégkorong-válogatott történelmi győzelmet szerzett szombaton a világbajnokságon: a fehéroroszok ellen 5-2-re győzött, ezzel a modern hoki történetében először nyert az elitben.

A vezető gólt Nagy Gergő lőtte az első harmadban: egy Kóger által letett korongot vágott be, először vezetett a magyar csapat a vb-n. Ezután sikerült növelni az előnyt is, Vas János passza után Sarauer elől Platt a saját kapujába mentett.

A folytatásban viszont feljöttek a fehéroroszok, és egyenlíteni is tudták, de újra megszereztük a vezetést: Sebők Balázs használta ki a ziccerét, ezzel lett 3-2.

A negyediket Galló Vilmos jegyezte, szintén a második harmadban: megharcolt a korongért, bement a támadóharmadba, a fehéroroszok passzra számítottak, de ő inkább bevágta.

Az ötödik a meccs legvégén jött, amikor a fehéroroszok mindent kockáztatva támadtak, az üres kapuba Vas János küldte meg a korongot, be is ment, ezzel állította be az 5-2-es végeredményt.

A korábbi csoportmeccseinken összesen lőttünk ötöt, most ez egyetlen találkozón összejött.