Röhejes öngóllal kaptuk meg az olaszokat

2017. május 15., hétfő 19:20 | aznap frissítve

A szlovén után az olasz jégkorong-válogatott esett ki az elitből, miután hétfőn 2-0-ra kikapott utolsó csoportmérkőzésén a Kölnben és Párizsban zajló világbajnokságon. Ez azt jelenti, hogy az olasz csapat a divízió I/A világbajnokságon játszhat jövőre, amelyen a magyar válogatott is szerepel.

Dánok csak az utolsó két és fél percben tudtak begyötörni két gólt. A második még gyötörni sem kellett, erről az olaszok védője, Alexander Egger "gondoskodott". Az olaszok az egyenlítés reményében levitték kapusokat, amikor egy hátra tett korongra korcsolyázó Egger elcsúszott és botjáról saját kapujába csúszott a korong. Mivel a hokiban nincs öngól, így az utolsónak hozzáérő dán, Regin kapta a gólt.

Egyelőre tehát a legjobbak között nem borult a papírforma, azaz a tavalyi két feljutó válogatott esett vissza a második vonalba. Nem lesz egyszerű helyzetben a magyar válogatott, mert az olaszok, a szlovénok, a kazahok, a lengyelek és feljutó britek ellen kell kiharcolni a várhatóan hazai rendezésű tornán a feljutást.

Magyarország mellett a lengyelek is pályáztak, de mivel ők az elmúlt három évben kétszer is rendezhettek, nem valószínű, hogy ismét megkapják a tornát. Erről egyébként a világbajnokság utolsó napjaiban, Kölnben dönt a nemzetközi szövetség igazgatósága.

A másik kora esti mérkőzésen Kanada 5-0-ra legyőzte Norvégiát, ezzel biztosan a B csoport élén végez, mivel a cseheket - akik pontszámban még utolérhetnék - korábban legyőzte. Vereségével a norvég válogatott már biztosan nem juthat negyeddöntőbe.

A csoport (Köln):

Dánia-Olaszország 2-0 (0-0, 0-0, 2-0)

Oroszország-Lettország 5-0 (2-0, 2-0, 1-0)

A csoport állása: 1. (és negyeddöntős) Oroszország 17 pont/6 mérkőzés, 2. (és negyeddöntős) Egyesült Államok 15/6, 3. (és negyeddöntős) Svédország 13/6, 4. Lettország 9/6 (11-14), 5. Németország 9/6 (16-20), 6. Dánia 7/7, 7. Szlovákia 4/6, 8. (és kiesett) Olaszország 1/7

B csoport (Párizs):

Kanada-Norvégia 5-0 (2-0, 2-0, 1-0)

Franciaország-Szlovénia 4-1 (0-0, 2-0, 2-1)

A csoport állása: 1. (és negyeddöntős) Kanada 16 pont/6 mérkőzés, 2. (és negyeddöntős) Csehország 13/6, 3. (és negyeddöntős) Svájc 12/6, 4. (és negyeddöntős) Finnország 11/6, 5. Franciaország 10/7, 6. Norvégia 8/6, 7. Fehéroroszország 4/6, 8. Szlovénia 1/7