A következő két év ezen a meccsen múlik

2014. június 13., péntek 11:55

Több területen is javulnia kell a magyar férfi kézilabda-válogatottnak ahhoz, hogy a szlovénokkal szemben vasárnap kivívja a világbajnoki részvételt, írja az MTI.

Mocsai Lajos szövetségi kapitány elsősorban a támadásokban, illetve összeszokottságban vár előrelépést, mivel az első, múlt vasárnapi meccsen voltak kihagyások, hibák, de sikerült 25-22-re nyerni Veszprémben.

„Szinte mindenki fáradt a szezon végén, de nem lehet még pihenni. Voltak olyan szakaszok, amikor nem sok veszélyt jelentettünk a kapura. A védekezés a 22 kapott gól ellenére akkor lehet hatékonyabb, ha gyorsabban zárunk vissza az elveszített labdák után" - mondta a kapitány, aki edzői pályafutása során még egyszer sem veszített el olyan párharcot, amelyen vb-re vagy Eb-re való kijutás volt a tét.

Hozzátette: szerinte ha megint sikerülne kevés gólon tartani őket, szinte biztos, hogy meglenne a továbbjutás.

A szlovénok sem voltak elégedettek a teljesítményükkel. Boris Denic szövetségi kapitány is úgy látja, hogy az idény végi forma miatt rontottak sokat játékosai, ám most bízik a hazai, velenjei pálya előnyében.

Amint azt Mocsai többször is hangsúlyozta: a következő két évet befolyásolja, hogy a válogatott kijut-e a 2015-ös katari világbajnokságra, a vb-n ugyanis viszonylag könnyebb olyan helyezést elérni, amely olimpiai selejtezőt ér, mint a 2016-os Eb-n. A szakember szerint a kontinensviadalról csupán húsz százalék eséllyel lehet versenyben maradni az olimpiai indulási jogért.

A két csapat négy éve szintén ebben a szakaszban találkozott, akkor a 2011-es svédországi vb-re és közvetve a 2012-es londoni olimpiára való kijutás volt a cél. 2010. június 13-án Ljubljanában a magyarok 12-12-es félidő után 27-25-re kikaptak, majd a június 20-i, veszprémi visszavágón a szlovénok a félidőben 14-13-ra, a 37. percben pedig már 19-14-re vezettek. Ekkor összesítésben hét gól volt az előnyük, de megindult a magyar felzárkózás, a 45. percben 21-24 volt az állás, a meccsnull (azaz a 27-25) az 57. percben következett be. A végén esett még egy magyar gól, így 53-52-vel a Mocsai-csapat ment tovább. Érdekesség, hogy a szlovénok akkor az utolsó tíz percben már nem lőttek gólt.

A két csapat eddig 23-szor találkozott egymással, egy döntetlen mellett mindkét együttes 11-szer nyert.