Elborult az orosz kézis agya, fellökte a kapust

2019. január 15., kedd 21:02

Oroszország első vereségét szenvedte el a kézilabda-világbajnokságon, és az ezzel járó frusztrációt nem minden játékos bírta kezelni. A meccs hajrájában Timur Dibirov ledöntötte a brazilok kapusát, piros lappal ki is állították ezért.

Az oroszok a csoportkör negyedik fordulójába két döntetlennel és egy vereséggel érkeztek. Fontos lett volna pontot szerezniük, mert az utolsó fordulóban a nagyon erős francia válogatott vár rájuk, míg Brazília az eddig minden meccsét elveszítő Koreával játszik majd. Az orosz-brazil meccsen tehát a középdöntőbe jutás is eldőlhetett.

A brazilok irányítottak a meccsen, többször négy-öt gólos előnybe kerültek, de Oroszország többször is közelebb tudott kerülni, majd először 19-19-nél egyenlített. Itt aztán elfogyott a lendület. Az 53. percben 23-20-ra ment Brazília. Az oroszok egyik legjobbja, a meccsen is hat gólt szerző Dibirov ekkor vesztette el a fejét, és ellökte a hatoson belül egy rontott lövés után Cesar Almeida kapust.

A montenegrói játékvezetői páros piros lappal, végleges kiállítással büntette Dibirov szándékos és durva szabálytalanságát. Azt viszont nem mindenki érti, hogy miért a fejét fogta a brazil, mikor Dibirov a vállának és a mellkasának ment.

Brazília a háromgólos előnnyel már jól gazdálkodott, végül 25-23-ra nyert. Eddig mindkét csapat négy pontot szerzett a csoportban, jelenleg az oroszok állnak a még továbbjutó, harmadik helyen és Brazília a negyedik, de az utolsó körben a sorrend könnyen megfordulhat.

Eredmények, csoportkör, 4. forduló:
A csoport (Berlin):

Az állás: 1. Franciaország 7 pont, 2. Németország 6, 3. Oroszország 4 (109-104), 4. Brazília 4 (92-103), 5. Szerbia 3, 6. Korea 0

C csoport (Herning):

Az állás: 1. Norvégia 8 pont (149-89), 2. Dánia 8 (137-77), 3. Tunézia 4, 4. Ausztria 2 (94-116), 5. Chile 2 (98-140), 6. Szaúd-Arábia 0