Aranygeneráció: Európa csúcsán a magyar kézilabda-utánpótlás

2019. szeptember 12., csütörtök 10:12

A magyar kézilabda-utánpótlást látja Európa legjobbjának az Európai Kézilabda Szövetség (EHF), miután összesítette a nyári utánpótlás-versenyeken elért eredményeket. Amellett, hogy az EHF rangsorában a nőknél és a férfiaknál is a magyar csapat a legjobb, fontos kiemelni hogy

a magyar női utánpótlás az elérhető maximális pontszámmal lett első a rangsorban.

Az EHF a sorrendhez a női U19-es és U17-es Európa-bajnokságon, valamint a férfi U17-es nyílt Európa-bajnokságon, az U19-es és U21-es világbajnokságon elért helyezéseket vette alapul. A magyar női utánpótlás a győri junior és a celjei ifjúsági Eb-n egyaránt aranyérmet nyert. A férfi serdülő válogatott az Európa-bajnokságon, az ifjúsági csapat pedig a világbajnokságon zárt az 5. helyen.

A kéziszövetség elnöke, Kocsis Máté arról írt a közleményben, hogy a szövetség fő feladata az lesz, hogy mindent megadjon a mostani korosztály legjobbjainak ahhoz, hogy a felnőttek mezőnyében, világklasszisok között is megállják a helyüket.

A magyar utánpótlás-válogatottak nyári eredményei

Borítókép: A magyar válogatott játékosai ünnepelnek, miután 27-20-ra nyertek Hollandia ellen a női kézilabda junior (U19) Európa-bajnokság döntőjében a győri Audi Arénában 2019. július 21-én. Fotó: Krizsán Csaba/MTI