A javunkra persze, de azért ez nem hízelgő adat, hogy az első negyedórában csak nagyjából minden második lövésből tudtunk gól lőni. Az viszont elég jó teljestmény, hogy mindössze két gólt kaptunk Szenegáltól 15 perc alatt.
Szép bejátszás után.
Kilencről ugrott fel, és vágta be.
Nagyon elkapta most a fonalat, zsinórban a harmadik gólja.
Második gólját lövi.
A javunkra persze, de azért ez nem hízelgő adat, hogy az első negyedórában csak nagyjából minden második lövésből tudtunk gól lőni. Az viszont elég jó teljestmény, hogy mindössze két gólt kaptunk Szenegáltól 15 perc alatt.
Az első időkérés a meccsen.
A harmadik védése.
Megvan az első gólunk a szélről.
Már néggyel megyünk.
Hetest is kapunk.
Montenegró ellen is kezdő volt, de nem sikerült betalálnia. Ezúttal viszont nagy eltökéltséggel kezdte a meccset, és rögtön lőtt is két gólt. A harmadik gólunkat is belső posztról szereztük, Kovacsics Anikó végre felugrott, és kapura lőtt.
Végre átlövésből szerzünk gólt.
Megvan Szenegál első gólja.
A magyar válogatott hagyományosan jól szerepel az afrikai csapatok ellen, de sokszor megszenvedünk ezeken a meccseken. A magyar kézilabdázóknak ugyanis jellemzően nem fekszik a nyitott, sok-sok kilépéssel tarkított védekezés (inkább a hatosfal ellen szeretünk játszani), márpedig a gyors lábú afrikaiak inkább az előbbi védekezési formációt alkalmazzák.
Spanyolország és Montenegró ismét nyert a kézilabda-világbajnokságon szerdán, így a negyedik fordulóban mindkettő biztosította továbbjutását a magyar csoportból.
A montenegróiak a kumamotói meccs háromnegyedénél már négygólos hátrányban voltak Románia ellen, ám egy 7-0-s sorozattal fordítottak, és előnyüket magabiztosan megőrizték a hajrában. Montenegró együttesében a Debrecen balátlövője, Jelena Despotovic két, a Győr jobbátlövője, Katarina Bulatovic három gólt dobott. Montenegróhoz hasonlóan a spanyol válogatott is megőrizte százszázalékos mérlegét, ugyanis simán verte Kazahsztánt, Jacusiróban. A Siófok irányítója, Nerea Pena két gólt szerzett.
Mindez azt is jelenti, hogy ha továbbjutunk a középdöntőbe, pontot nem viszünk magunkkal.
A női kézilabda-válogatott még sosem lépett pályára Szenegál ellen, amely először szerepel világbajnokságon, miután második lett az Afrika-bajnokságon. De ha megnézzük a korábbi eredményeiket, annyira nem lesz sétagalopp ez a meccs sem.
A magyarok szombaton 39-15-re legyőzték Kazahsztánt, vasárnap 29-25-re kikaptak Spanyolországtól, kedden pedig Montenegrótól kaptak ki 25-24-re. Két csoportmeccs van még: szerdán Szenegállal, pénteken pedig Romániával játszanak. A középdöntőbe az első három helyezett kerül, és a papírforma, illetve a csoport jelenlegi állása szerint a románok elleni meccsen dől el, hogy sikerül-e a továbbjutás a magyaroknak. A világbajnokság győztese kijut a jövő nyári, tokiói olimpiára, a 2–7. helyezettek pedig selejtezőt játszhatnak márciusban.