Drámai végjátékban alulmaradt a magyar csapat a vb-döntőben

2022. július 3., vasárnap 19:02

A norvég U20-as női kézilabda-válogatott nyerte meg a korosztályi világbajnokságot, mivel a döntőben 31–29-re legyőzte a magyar együttest.

Mivel a 2020-as kiírást eltörölte a koronavírus-járvány, így gyakorlatilag címvédőként vártuk a szlovéniai tornát, és 2018-hoz hasonlóan ezúttal is a norvégokkal találkoztunk a fináléban.

Ifj. Kiss Szilád szövetségi edző csapata a csoportkörben Egyiptomot 39–20-ra, az Egyesült Államokat 465-re, Lengyelországot 3016-ra verte, a középdöntőben Svájcot 4023-ra, Horvátországot 2917-re győzte le. A negyeddöntőben 3026-ra nyert Dánia ellen, az elődöntőben pedig 3325-re múlta felül Svédország együttesét.

A magyar csapat szerezte meg a finálé első gólját (1–0), ezt követően kevesen gondolták, hogy egészen a kilencedik percig kell várni az újabb találatra, miközben a norvégok sorra lövik a magukét (1–5).

Az időkérést követően Faragó Luca és Kukely Anna vezérletével megkezdte a felzárkózást a magyar csapat, és a 18. percre utolérte ellenfelét (8–8), de mielőtt örülhettünk volna, megint elléptek hárommal a norvégok (9–12).

Innen is volt visszaút, de hiába egyenlítettek a mieink többször, a szünetre így is kétgólos norvég vezetéssel vonulhattak a felek (15–17).

A fordulást követően sem változott az összkép, próbáltunk folyamatosan kapaszkodni, de minden egyenlítésre jött egy kétgólos elhúzás a riválistól. A 49. percben (24–26) jött egy csavar, a mieink védekezése remekül összeállt, majd emberelőnyben sorra szereztük a gólokat, és öt perccel később már mi vezettünk kettővel (28–26).

Ekkor a norvégok is új lendületet kaptak, lehúzták a rolót, és megfordították az állást (28–29), Farkas Johanna találatával az utolsó két percet így is iksz mellett várhattuk (29–29).

Az utolsó pillanatokat ugyanakkor az északiak jobban bírták (29–31), így ők nyerték meg történetük második U20-as világbajnoki címét, a mieink harmadszor szereztek ezüstérmet.

A mérkőzés legeredményesebbje a nyolc gólig jutó Kajdon Blanka volt, a mieink részéről Ferenczy Diána ötször, Farkas négyszer volt eredményes, Faragó és Kukely három-három gólt szerzett.

Az ellenfélnél Frida Andersen hétszer talált be, hozzá Susanne Amundsen és Maja Sateren hat-hat gólja csatlakozott.

A bronzérmet Hollandia szerezte meg, miután 31–20-ra legyőzte Svédországot.