Pocsék kezdés, elképesztő küzdés és dupla ráadásos vereség a kéziseink zárásán

2023. január 29., vasárnap 17:34

Óriásit küzdött a magyar férfikézilabda-válogatott, de hiába jött vissza hétgólos hátrányból, és harcolt ki két hosszabbítást is, végül Egyiptom 36–35-re nyert, így az afrikai csapaté lett a 7. hely.

Nem állíthatjuk, hogy a dánoktól és a norvégoktól elszenvedett nagy vereségek után Egyiptom ellen bekezdett volna a magyar csapat, hiszen a 4. percben már 4–0 volt oda.

Ezt követően elkezdtünk eredményes támadásokat vezetni, de hiába jöttek Ancsin Gáborék góljai, a négy-öt gólos differencia csak nem akart csökkenni, Ali Zein közte hatot eredményező találatára pedig a 20. percben jött Chema Rodríguez időkérése (14–8).

Annyira nem sikerült javulni, a 28. percben ugyanő 17–10-re alakította az állást, amiből a szünetig egyet sikerült kapaszkodni (17–11).

A fordulást követően feljöttünk párszor mínusz négyre, de az utolsó negyedóra nyitányán így is a szünetben meglévő különbség volt a felek között (25–19), nem sok minden utalt rá, hogy ebből még meccs lehet.

Aztán szépen apránként elkezdtünk feljönni, Bodó Richárd 52. perces lövése már 26–24-et eredményezett, de Ali Zein és Mohamed Sebib gólja után az utolsó hat percre 28–24-gyel érkeztünk meg.

Ekkor kevesen hihették, hogy ezt követően Székely Márton egészen a hosszabbítás első félidejének utolsó pillanataiig lehúzza a rolót!

Bodó tíz másodperccel a vége előtt ráadásra mentette az összecsapást (28–28), Bánhidi Bence révén pedig először vezettünk a meccsen – így is 29–29-cel indult az újabb öt perc.

Ali Zein 10. góljával újra Egyiptomnál volt az előny, de jött Ilics Zorán, így a 70. percben 30–30-nál támadott az afrikai ellenfél – sikerrel: Omar El-Vakil révén eldőlni látszott a meccs, de hét másodperccel a vége előtt az imént rontó Pedro kiharcolta az újabb ráadást (31–31).

Ebben megint Ali Zein villant kétszer, jött azonban Bánhidi és Lékai Máté válasza, utóbbi időn túli hetesével pedig először fordulhattunk volna előnnyel – de Mohamed Ali hárítani tudott (33–33).

Az utolsó ötperces periódusban Ahmed Mohamed találatára Bodó felelt, El-Vakiléra Székely bravúrja után Lékai, Mohammad Szanadéra viszont már senki, így Egyiptom végül 36–35-re nyerni tudott.

A bronzmérkőzés első félidejében a spanyolok védekezése finoman szólva is hagyott kívánnivalót maga után, hiszen 22 gólt kaptak a társrendező svédektől, de a fordulást követően azért sikerült rendezni a sorokat, és bár 36-ig így is eljutott a házigazda, a vendégek simán nyertek (39–36).

FÉRFIKÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG

A 7. HELYÉRT

Egyiptom–Magyarország 36–35 (17–11, 28–28, 29–29, 31–31, 33–33) – kétszeri hosszabbítás után