Euroliga-nyolcaddöntős a Pécs 2010

2011. január 19., szerda 21:24

A Pécs 2010 hazai pályán legyőzte a csoportelső olasz Tarantót a női kosárlabda Euroliga tizedik, utolsó fordulójában, ezzel továbbjutott a nyolcaddöntőbe. Az A csoportban 4/5-ös győzelem-vereség mutatójukkal negyedik pécsiek 10-4-es kezdéssel lepték meg a Tarantót, amely 8/1-es mérleggel érkezett. Az olaszok azonban - akik két hónapja 68-40-re legázolták saját közönségük előtt Zeljko Djokic tanítványait - felzárkóztak, ám egy 7-0-s hazai rohamnak köszönhetően a második negyedben tízpontos hátrányba kerültek (23-13). A félidőben 41-29 volt az állás.

Térfélcsere után a vendégek a tavalyi All Star-gálán is szerepelt Young révén átmenetileg közelebb kerültek, de a zárószakasznak 56-43-mal vágtak neki a csapatok. Az 5/5-ös mérleggel záró Pécs negyedik helyen jutott tovább; csoportonként az első négy lép az egyik fél két sikeréig tartó nyolcaddöntőbe, amely február 1-jén kezdődik.

Zeljko Djokic vezetőedző: "Fantasztikus győzelmet arattunk, amelyet természetesen a szurkolóinknak ajánlunk. Felnőttünk mint csapat, remek meccset játszottunk az olaszokkal. Nem találok szavakat."