Marc Marquez újra világbajnok

2019. október 6., vasárnap 09:56

Marc Marquez utolsó kanyaros előzéssel győzött a vasárnapi Thaiföldi GP-n, és megszerezte nyolcadik világbajnoki címét. A spanyol a legvégén előzte vissza Fabio Quartaraót. A francia majdnem az egész versenyen vezetett, de a bajnok a végén jobb volt.

Marquez hatodszor győzött a MotoGP-ben, korábban a 125-ös és a Moto2-es kategóriában is bajnok lett egyszer-egyszer. Valentino Rossinak hét MGP és két alsóbb kategóriás vb-címe van, Marquez 26 évesen lőtávolba került.

A harmadik helyet Maverick Vinales szerezte meg, csapattársa, Rossi a kiábrándító 8. helyen végzett. A világbajnokságból még négy futam van hátra. Marquez kilencedszer nyert idén, összesen 79 GP-győzelemnél jár minden kategóriát tekintve. A 40 éves Rossinak 115 győzelme van.