Rúdtáncban világbajnok, már anyuka, és most legyőzte a fitneszvilágsztárt

2015.05.08. 08:27

Engel-Tänczer Katalin nyerte a kelet-európai régió egyik legrangosabb és legnagyobb fitneszversenyét, az Ausztria-kupát.

Az osztrák szövetség 40 éves, így az Európa-bajnokság előszobájának is tartott versenyen a szokottnál többen indultak, magyar, olasz, német, szerb, horvát, szlovén, szlovák, cseh, máltai, holland és osztrák fitneszesek is.

A hazaiak legnagyobb csillaga, a Miss Olimpián második Stephanie Davis a 163 centi alattiak bikinikategóriájában indult, és abszolút esélyes volt a győzelemre.

Mégsem nyert, mert hiába volt hazai pályán, egy magyar újonc, aki ebben a sportágban most debütált, legyőzte.

Tänczer Katalin, aki már egyébként anyuka, rúdtáncban volt pár hónapja világbajnok, sportkarrierjéről részletesebben itt olvashat.