Le fogják tagadni, milyen góllal jutottak ki az Eb-re

2016.03.31. 08:30

Tragikomikus góllal jutott ki a dánok U17-es válogatottja az Európa-bajnokságra a Svájc elleni mérkőzés legvégén, de ők legalább ott lesznek az Eb-n a felnőtt csapattal ellentétben.

A 82. percben  (80 perces meccseket játszanak az U17-eseknél) 1-1-es állásnál az egyik svájci fel akart szabadítani a tizenhatosán belül, de egy elé ugró dán támadó hátsójáról a kapuba pattant a labda, a kapus tehetetlen volt.

Mindenki rohant előre, hogy megünnepelje az abszurd gólt, mert már alig volt hátra valamennyi a meccsből, úgyhogy szinte biztos volt az Eb-részvétel.

Majdnem olyan bravúros gól volt, mint az 1997-es finn-magyar öngólja a 92. percben, azt három finn hozta össze, és pótselejtezőt ért, ahol aztán jött a Jugoszlávok elleni 1-7.