Liu Shaolin Sándor ezüstérmes a rövidpályás gyorskorcsolya-vb-n

2015.03.14. 16:38

A rövidpályás gyorskorcsolyázók moszkvai világbajnokságon ezüstérmet szerzett 500 méteren Liu Shaolin Sándor, írja az MTI.

A magyar versenyző a döntőben a kínai Vu Ta-csing mögött, és a szintén kínai Han Tian-jut, valamint a holland Sjinkie Knegtet megelőzve ért célba másodikként.

A 19 éves Liu Shaolin 1500-on hetedik lett, így a két távon összesen 23 pontot gyűjtött, és az egyéni összetett pontversenyben a negyedik helyen áll a vasárnapi 1000 méteres versenyek előtt.

A magyar csapat éremesélyesként érkezett a világbajnokságra, mert a világkupa-sorozatban remek eredményeket értek el. Liu Shaolin a novemberi vk-n Montrealban 1000 méteren bronzérmet, majd decemberben Sanghajban 500-on ezüstöt, 1000 méteren újfent bronzot nyert, februárban Erzurumban pedig Knoch sporttörténelmet írt, a sportág első magyar vk-győztese lett, miután 500 méteren nyert.