Reichelt siklott a leggyorsabban szombaton

2017.01.28. 16:53

Az osztrák Hannes Reichelt nyerte a férfi alpesi sízők Garmisch-Partenkirchenben rendezett szombati lesiklóversenyét. Mögötte a szakági pontversenyben jelenleg vezető olasz Peter Fill volt a második leggyorsabb, aki a pénteki lesikló vk-viadalon a harmadik helyen végzett, míg szombaton a svájci Beat Feuz zárt harmadikként, írta az MTI.

1. Hannes Reichelt (osztrák) 1:53.83 perc

2. Peter Fill (olasz) 1:53.99

3. Beat Feuz (svájci) 1:54.35

A szakági vk állása 5 futam után: 1. Fill 279 pont, 2. Kjetil Jansrud (norvég) 247, 3. Dominik Paris (olasz) 218

Az összetett vk állása 25 verseny után: 1. Marcel Hirscher (osztrák) 1160 pont, 2. Henrik Kristoffersen (norvég) 792, 3. Alexis Pinturault (francia) 713.

Pénteki edzésbalesete után szombaton, az olaszországi Cortina d'Ampezzóban rendezett női lesikló világkupa-viadalon is bukott Lindsey Vonn, az amerikaiak alpesi sízője, de úgy fest, megúszta súlyosabb sérülés nélkül az összetettben korábban négyszeres vk-győztes sportoló.

A 32 éves, eddig 77 világkupasikert maga mögött tudó Vonn-nak ez volt a negyedik vk-futama azok után, hogy felépült felkartöréséből, amely olyan idegkárosodással járt, hogy teljes értékűen azóta sem tudja használni a kezét.

A szombati világkupaversenyt az összetettben címvédő svájci Lara Gut nyerte az olasz Sofia Goggia és a szlovén Ilka Stuhec előtt.

Eredmények:

1. Lara Gut (svájci) 1:37.08 p

2. Sofia Goggia (olasz) 1:37.13

3. Ilka Stuhec (szlovén) 1:37.55

A szakági vk állása 6 verseny után: 1. Stuhec 437 pont, 2. Gut 360, 3. Goggia 300

Az összetett vk állása 24 verseny után: 1. Mikaela Shiffrin (anmerikai) 1053, 2. Gut 1023, 3. Goggia 709