Elcsúszott a vb-elődöntőben az olimpiai bajnok gyorskori-váltónk, nincs döntő

DEBRE20180210045
2018.03.17. 20:08

A pénteki előfutamok remekül sikerültek a Liu testvéreknek a montreali rövidpályás gyorskorcsolya-világbajnokságon, az első döntős nap viszont nem hozott sikereket, Liu Shaolin Sándor csak a negyedik lett 1500-on, öccsét, Liu Shaoangot pedig kizárták a szám B döntőjében. 500-on sem sikerült a javítás, Shaolin ezen a távon 2016-ban világbajnok volt, de Montrealban már a negyeddöntőben kiesett, túl erőszakos volt és elcsúszott. Burján Csabának és Liu Shaoangnak sem sikerült a negyeddöntős továbbjutás, Shaoang is elcsúszott. A bírók hosszan videóztak, de végül nem juttatták tovább a rajtnál talán kicsit feltartott Shaoangot, mivel nem ért célba esése után.

A női váltónak nem sikerült a bravúr, így nem lett meg az A döntő 3000 méteren, de az olimpiai bajnok férfi váltónk sem mehet éremért, miután az 5000 váltó elődöntőjében Knoch Viktor elcsúszott, és így kiesett a továbbjutásért folyó harcból a magyar csapat.

Az 1500-as B döntőben Shaoang kínai Han Tien-jünek nem hagyott elég helyet az utolsó fordulóban, Han a kicsúszás után meg is sérült, hordágyon vitték le a jégről, Liu Shaoangtól pedig videózás után vették el a B döntő harmadik, vagyis az összesített kilencedik helyét 1500-on. 2016-ban a szöuli vb-n egyébként ezüstérmes volt Liu Shaoang ezen a távon.

Korábban a nőknél Jászapáti Petra a 11. lett 1500-on – a B döntőben sokáig vezetett, az utolsó körben viszont picit meglökték, és csak az utolsó helyen ért célba. A holland Schultingot kizárták, így nyert egy helyet Jászapáti. Bácskai Sára Luca ezen a távon nem jutott döntőbe az elődöntőből.

Vasárnap az 1000 negyeddöntőiben lesz még magyar érdekeltség, a nőknél Jászapáti Petra, a férfiaknál Lius Shaolin Sándor és Liu Shaoang folytathatja majd, illetve a váltók indulhatnak majd a B döntőkben.