Wawrinka és Murray is bejutott a legjobb nyolc közé a Garroson

2017. június 5., hétfő 19:59

A 2015-ös bajnok Stan Wawrinka 7:5, 7:6 (9-7), 6:2-re legyőzte a hazai közönség előtt szereplő Gaël Monfilst a Roland Garroson. A svájci és a francia játékos csatáján az első két szett hozott igazán nagy küzdelmet, a harmadikban már a háromszoros Grand Slam-bajnok Wawrinka dominált a 2 óra 46 percig tartó összecsapáson.

Szintén ott van a negyeddöntőben a világelső Andy Murray, aki 6:3, 6:4, 6:4-ra győzte le az orosz Karen Hacsanovot, aki korábban Tomas Berdychet, és John Isnert is búcsúztatni tudta.

A nyolcadik helyen kiemelt Nisikori Kej szetthátrányból fordított Fernando Verdasco ellen, miután az első játszmát 0:6-ra veszítette el. Végül 0:6, 6:4, 6:4, 6:0 lett a vége. A horvát Marin Cilic ellenfele, a dél-afrikai Kevin Anderson 12 játék után feladta a mérkőzést.

A nőknél az egyik legnagyobb esélyes Simona Halep rendkívül könnyedén jutott negyeddöntőbe, mindössze két játékos veszítve győzte le a spanyol Carla Suarez Navarrót. Halep ellenfele a legjobb nyolc között a verseny ötödik kiemeltje, az ukrán Jelina Szvitolina lesz, aki nagy csatában, szetthátrányból, a döntő játszmában pedig 2:5-ről fordítva nyert a horvát Petra Martic ellen.

A juniorversenyben Piros Zsombor kétjátszmás győzelemmel jutott be a nyolcaddöntőbe. A januári Australian Open junior bajnoka az ír Simon Carr ellen győzött 6:0, 6:4-re, írja az MTI.

Nisikori (japán, 8.)-Verdasco (spanyol) 0:6, 6:4, 6:4, 6:0

A negyeddöntő párosítása: Murray-Nisikori, Wawrinka-Cilic, Nadal (spanyol, 4.)-Carreno Busta (spanyol, 20.), Djokovic (szerb, 2.)-Thiem (osztrák, 6.)