Babos kétórás csatában nyert Tajvanon

2018. február 1., csütörtök 12:08

Babos Tímea háromszettes, kétórás meccsen győzte le a szlovén Dalila Jakupovicot és ezzel bejutott a tajvani tenisztorna negyeddöntőjébe.

Babos nem kezdett túl jól, a szlovén az első szettben elvette az adogatását, és 3:2-re vezetett. A magyar játékos gyorsan válaszolt, visszabrékelt, majd hozta saját adogatását. 4:3 után már meg sem állt, 6:3-ra hozta a szettet.

A második játszmában az instabillá váló Babos 6:4-re veszített, pedig két labdája is volt az 5:3-as vezetéshez.  A döntő szett már sima volt, a negyedik helyen kiemelt Babos háromszor is elvette Jakupovic adogatását, 6:2-re nyert.

A negyeddöntőben a hetedik helen kiemelt Magda Linette lesz Babos ellenfele.

Babos párosban már elődöntős, ideiglenes partnerével, Csan Hao-csinggel könnyű győzelmet szereztek a negyeddöntőben. Egy óra alatt verték a japán Hozumi Eri, Namigata Juri duót.