A férfi gyorsváltó a legjobb idővel döntős

2016. május 21., szombat 13:36 | aznap frissítve

A 4x200 méteres magyar férfi gyorsváltó a legjobb idővel jutott be az esti döntőbe a londoni úszó Európa-bajnokság utolsó előtti versenynapján, Szilágyi Liliána pedig a második idővel folytathatja a szombati elődöntőben 200 méter pillangón, írja az MTI.

A váltó Telegdy Ádám, Kis Gergő, Bernek Péter, Kozma Dominik összetételben vágott neki a délelőtti selejtezőknek és futamgyőztesként a 17 csapat közül a leggyorsabb lett 7:12.46 perccel.

Szilágyi, aki 100 méter pillangón pénteken két századdal szorulva le a dobogóról országos csúccsal negyedik volt, a 200-as távon futamában a legjobb volt 2:09.89 perccel, és az egész mezőnyben is csupán a végső győzelemre leginkább esélyes spanyol Mireia Belmonte Garcíát (2:09.70 p) előzte meg.

A szám további két magyarja közül Jakabos Zsuzsanna szintén döntőbe került, méghozzá a hatodik idővel (2:10.21). Sebestyén Dalma (2:13.31) összesítésben a 17. helyen végzett, de amúgy sem juthatott volna tovább, mivel ezt a szabályok nemzetenként csak a legjobb kettőnek engedik. Sebestyénnek nem hozott szerencsét szombati másik úszása sem: 50 méter mellen a célba érés után kizárták technikai szabálytalanság miatt.

Versenyben maradt Bohus Richárd és Takács Krisztián, akik 50 méter gyorson verekedték be magukat a legjobb 16 közé. Takács 22.39 másodperccel hetedikként, Bohus 22.46-tal 12.-ként jutott tovább. Holoda Péter (22.51) összesítésben a 14. lett a 73 induló között.