Hosszú: három arany, egy ezüst a világkupa első állomásán

2017. augusztus 3., csütörtök 19:30

Hosszú Katinka a szerdai két első és egy második hely után aranyéremmel zárta szereplését Moszkvában, a rövidpályás úszó világkupa-sorozat idei nyitóállomásán – a budapesti világbajnokságon két aranyérmet nyerő Hosszú ezúttal 200 vegyesen nyert. 2:04.76-ot úszott, majdnem három másodpercet vert a második helyen célba érő ausztrál Emily Seebohmra, jelenti az MTI.

A háromszoros olimpiai és 50-es medencében hétszeres világbajnok Hosszú szerdán 100 méter háton és 100 méter vegyesen győzött, míg 200 méter pillangón második lett. A rövidpályás vk-n Hosszú mellett a magyar színekben induló Lobanovszkij Maxim is jól teljesített: az 50 méter gyors döntőjében, igen erős mezőnyben negyedik lett, 21.40 másodperccel.

A vk nyitóállomásán kiemelkedően teljesített a svéd Sarah Sjöström , aki az első naphoz hasonlóan, amikor is 23.10 másodperces világcsúccsal győzött 50 méter gyorson, a 100-as sprinttávon is megjavította a világrekordot. Az új csúcs 50.77, a régit 50.91-gyel az ausztrál Cate Campbell tartotta 2015 novembere óta.