Hosszú a világ idei legjobb idejével nyert 400 vegyesen

2018. november 10., szombat 15:13

Hosszú Katinkán láthatólag nem hagyott sok nyomot a nemzetközi szövetséggel (FINA) való konfliktusa. A háromszoros olimpiai bajnok úszó a világ idei legjobb eredményével nyert 400 méter vegyesen szombaton az úszó világkupa-sorozat tokiói, rövidpályás állomásának második napján.

Az esemény honlapja szerint Hosszú Katinka győztes ideje 4:21.91 volt, míg ugyanebben a számban Kapás Boglárka 4:39.05-tel a hetedik lett, ami összesítésben a 11. helyet jelentette számára.

Hosszú – akit pénteken 100 méter vegyesen és 200 méter pillangón sem tudtak megverni – 100 méter háton is rajthoz állt, és 56.47 másodperces eredménnyel bronzérmet nyert.

A világkupa-sorozat első szakaszát nagymedencében (50 m), Kazanyban, majd Dohában rendezték, a második szakaszát rövidpályán (25 m) Eindhovenben, illetve Budapesten. A sorozat harmadik, zárószakaszában ismét 25 méteres medencében tartják a versenyeket, amiket három ázsiai városban rendeznek meg, sorrendben Pekingben, Tokióban és Szingapúrban.