Hosszú a dobogóra sem fért fel 200 háton

2018. december 13., csütörtök 12:32

Meglepetésre nem fért fel a dobogóra Hosszú Katinka 200 háton a Hangcsouban zajló rövidpályás világbajnokságon. A számban 2014-ben és 2016-ban is világbajnok Hosszú csak a negyedik lett, miután a reggeli elődöntő sem sikerült a legjobban neki, a lassú futamban csak 2:03,96-os időt úszott, így holtversenyben hetedik idővel jutott be a döntőbe – így ott az egyes pályán úszott. Az aranyat az amerikai Lisa Bratton nyerte, Hosszú 2:01,99-cel lett negyedik.

A 100 vegyes elődöntőben aztán már javított Hosszú, aki 57,69-cel megnyerte saját futamát és összetettben is a legjobb idővel jutott a döntőbe.

Lobanovszkij Maxim az 50 gyors elődöntőjében saját futamában hatodik, összetettben a 11. időt úszta, így nem jutott a döntőbe.

Kapás Boglárka betegsége miatt a 400 gyorsos indulást is lemondta. A napok óta hőemelkedéssel küzdő 25 éves úszó 200 gyorson még indult, de csak 24. lett, és mivel a betegsége nagyon sok energiáját felemésztette, előbb a 800, majd a 400 gyorstól is visszalépett.  Ez azt jelenti, hogy a pénteki előfutamok során 100 méter mellen Sztankovics Anna lesz az egyetlen magyar érdekelt, ugyanis Kapás mellett Hosszú Katinka is jelezte, minden bizonnyal visszalép 50 méter háton, írja az MTI.

Hosszú három éremnél és két aranynál jár a vb-n 400 vegyesen és 200 pillangón is címet védve nyert, emellett 100 háton lett ezüstérmes.

A rövidpályás vb-ket nézve összesen 15 aranynál, 8 ezüstnél és 2 bronznál jár.