Három arannyal kezdtek a magyarok az Úszó Európa-kupán

2019. január 25., péntek 19:46

A magyar úszók közül Hosszú Katinka, Szilágyi Liliána és Verrasztó Dávid is nyert aranyérmet a nyitónapon a kontinentális szövetség, a LEN Európa Kupa-sorozatának első állomásán, Luxembourgban.

A 400 méteres női vegyesúszásban a háromszoros olimpiai bajnok Hosszú hatalmas fölénnyel győzött (4:38.92 p), de hasonlóan domináns teljesítményt nyújtott ugyanebben a számban a férfiaknál Verrasztó Dávid (4:18.36) is. Verrasztó egyébként még 200 méteres pillangón is indult, de csak tizedikként végzett (2:08.19).

Szilágyi Liliána a 200 méter pillangó döntőjében győzött 2:09.13-as idejével – holtversenyben Laura Stephensszel –, míg  Hosszú Katinka negyedik (2:14.82) lett a versenyszámban. Hosszú rajthoz állt még a 100 méteres hátúszás döntőjében is, ahol nyolcadik lett (1:03.11), míg Szilágyi a 10. legjobb időt úszta 50 méter pillangón (28.05 mp).

A férfiak 200-as pillangódöntőjében Biczó Bence ezüstérmet szerzett (1:57.98), Dudás Dániel pedig ötödik lett 1500 méter gyorson (16:04.25).