Hosszú ismét kikapott 200 méter vegyesen

2020. február 7., péntek 20:54 | négy éve frissítve

Hosszú Katinka két érmet, egy ezüstöt és egy bronzot szerzett pénteken a Nizzában zajló úszóviadalon – írja az MTI.

A háromszoros olimpiai bajnok magyar a nizzai nyitónapon minden számban rajthoz állt, és

A vegyesúszásban kétszeres olimpiai bajnok Hosszúnak ezúttal 200 méter vegyesen sem volt esélye a győzelemre, ott  az amerikaiak olimpiai bajnok hátúszó specialistája, Kathleen Baker a világ idei legjobb idejével, 2:08.75 perccel nyert. A magyar klasszis 2:11.72-vel lett második, míg Verrasztó Evelyn nyolcadikként zárt 2:20.15-tel.

Hosszú 2013 júliusától egészen néhány héttel ezelőttig nem kapott ki 200 méteres vegyesúszásban, már ami az olimpiát, a világbajnokságokat, az Európa-bajnokságokat és a világkupa-sorozatot illeti. Az Iron Lady hat és fél éves veretlenségi sorozatának a kanadai Sydney Pickrem vetett véget Pekingben.

A magyar úszók még két érmet szereztek a nyitónapon: Verrasztó Dávid 400 méter vegyesen második lett (4:16.37) – itt Török Dominik hatodikként zárt (4:25.31) –, míg Holló Balázs 400 méter gyorson végzett a harmadik helyen (3:50.96).