A férfi pólóválogatott csoportelső lett a világliga selejtezőjében

2019. február 19., kedd 20:21

A magyar férfi vízilabda-válogatott 10-8-ra legyőzte Oroszországot Győrben a Világliga- és Európa Kupa-selejtezőn, így az utolsó forduló eredményeitől függetlenül első helyen végzett az A csoportban. Märcz Tamás csapata március 12-én Málta vendégeként zárja a csoportkört.

A magyar csapat kiválóan védekezett, elől pedig egyéni megoldásokból jöttek a gólok, így a nagyszünetben három találattal vezetett Magyarország (6-3).

A harmadik negyedben az oroszok ugyan két könnyű góllal némileg felzárkóztak (7-5), azonban a játékrész vége újra a magyaroké volt, az utolsó 8 perc négygólos hazai előnnyel indult. Ez végül elégnek bizonyult a sikerhez, mert bár rövid ideig egy gólra feljöttek az oroszok (9-8), végül Sedlmayer Tamás eldöntötte a mérkőzést.

Eredmény:

A világliga európai selejtezőjében négy csoportban zajlanak a küzdelmek, mindenhonnan az első kettő jut az Európa Kupa nyolcas döntőjébe, ahonnan az első három mehet majd a világligára. Az Európa Kupa nyolcas döntőjét április 5-7-én rendezik Zágrábban.