A bunkervízilabdát játszó szlovákokat is legyőzte a női póló-válogatott

2020. január 13., hétfő 20:22

A magyar női vízilabda-válogatott a második csoportmeccsén 20-2-re nyert a szlovákok ellen a budapesti Európa-bajnokságon. Bíró Attila csapatának alighanem ez volt a legkönnyebb győzelme az Eb-n, szerdán viszont már a torna egyik legerősebb csapata, az oroszok várnak rájuk.

A budapesti Duna Arénában este hét órakor szűk félház fogadta a magyar és a szlovák női válogatottakat. Az 1993 után újra Európa-bajnokságon szereplő szlovák válogatott az első meccsén 31-2-es vereséget szenvedett az oroszoktól, így a mostani meccsen is hasonlóan nagy különbségre lehetett számítani.

Bíró Attila, a magyar válogatott szövetségi kapitánya a horvátok elleni győzelem után azt mondta, hogy hétfőn a szlovákok ellen még több lefordulásra, és kevesebb hat a hat elleni játékra számít. A szlovákok az első meccsükön kapott sok gól miatt most arra törekedett, hogy minél inkább lassítsák a játékot, hogy így valamivel kevesebb gólt kapjanak. Ez sikerült is nekik, a magyar csapat kicsit álmosabban kezdte a meccset, Parkes Rebecca nyitó góljára a szlovákok centere, Miroslava Stankovianska azonnal válaszolt is a túloldalon. Az első negyedet végül 5-1-re nyerte a magyar csapat.

A második negyed elején kevesebb, mint két perc alatt három gólt is lőtt a magyar csapat, az első Eb-jén szereplő Rybanska Natasa rögtön két góllal nyitott, majd Szilágyi Dorottya is megszerezte az első gólját a meccsen. A szlovákok nem sok veszélyt jelentettek a magyar kapura, az első félidő végére a szinte feladták a támadásaikat is, csakhogy elkerüljék a lefordulások után kapott gyors gólokat. Így végül 10-1-es magyar vezetéssel ért véget az első félidő.

A harmadik negyed elején olyan történt a magyar válogatottal, ami az Eb-n eddig még nem: belőttek egy ötméterest. A horvátok ellen két büntető is kimaradt, most viszont  Keszthelyi magabiztosan lőtt a szlovák kapuba. A második szlovák gólra a negyed végégig kellett várni, Daniele Katlovska egy kis védelmi megingást kihasználva, szépen ejtette át Gangl Edinát.

A szlovákok védekező felfogású taktikája ha szép játékot nem is, de eredményt hozott abban a tekintetben, hogy a második meccsükön már „csak” húsz gólt kaptak, a végeredmény 20-2 lett. Szerdán az oroszok elleni meccsel folytatódik az Eb női tornája, amelyik válogatott ott nyerni tud, az nagy lépést tehet a csoportgyőzelem felé.

„Összességében elégedett vagyok, simán nyertünk, itt a lényeg az, hogy ne üljön le a csapat. Most azért lehetett látni, hogy kicsit lassabbak voltunk, mint tegnap, igaz, szárazföldön és vízben is dolgoztunk még ma délelőtt” – mondta Bíró Attila szövetségi kapitány az MTI-nek a meccs után.

Kedden a férfiak versenye veszi kezdetét az Európa-bajnokságon, a magyar csapat első ellenfele a török válogatott lesz.

Magyarország-Szlovákia 20-2 (5-1, 5-0, 4-1, 6-0)

Budapest, Duna Aréna, vezette: Koryzna (lengyel), Colombo (olasz)
gólszerzők: Keszthelyi 6, Leimeter 3,  Rybansky 3, Szilágyi 2, Parkes, Gurisatti, Vályi, Illés, Gyöngyössy, Garda illetve Stankovianska , Katlovska

A spanyolok bejelentkeztek az Eb-címre

Az Európa-bajnokság női tornájának első komoly rangadóját a spanyol és az olasz válogatott játszotta egymással. A meccset a világbajnoki ezüstérmes spanyolok a vártnál könnyebben és nagyobb különbséggel, 16-10-re nyerte meg. A meccs legjobbja a spanyol Roser Tarragó volt, aki 14 lövésből hét gólt is szerzett, ami eddig  legtöbb egy meccsen ezen az Eb-n.

A spanyol válogatott ezzel a magabiztos győzelem az Eb egyik legfőbb esélyesévé léptett elő. Amelyik válogatott meg akarja nyerni a tornát, annak alighanem ezt a spanyol csapatot kell majd legyőznie.

Európa-bajnokság (Duna Aréna), nők, csoportkör, 2. forduló:

A csoport:

Görögország-Horvátország 18-3 (6-0, 4-2, 5-0, 3-1)

Oroszország-Szerbia 27-2 (6-2, 8-0, 6-0, 7-0)

Az állás: 1. Oroszország 6 pont (58-4), 2. Magyarország 6 (45-8), 3. Görögország 6 (44-10), 4. Horvátország 0 (9-43), 5. Szerbia 0 (9-53), 6. Szlovákia 0 (4-51)

B csoport:

Hollandia-Németország 23-3 (6-1, 5-0, 5-0, 7-2)

Franciaország-Izrael 10-6 (3-2, 4-0, 1-1, 2-3)

Spanyolország-Olaszország 16-10 (5-2, 4-2, 3-3, 4-3)

Az állás: 1. Hollandia 6 pont (45-6) 2. Spanyolország 6 (31-16), 3. Olaszország 3 (23-20), 4. Franciaország 3 (16-21) 5. Izrael 0 (9-32) 6. Németország 0 (7-36)