Index Vakbarát Hírportál

Nem csak kényelmes, brutál jól is szól a Google új fülhallgatója

2024. október 10., csütörtök 05:54

Újabb kihívó érkezett a vezeték nélküli fülhallgatók piacára, méghozzá ezúttal a Google személyében. A vállalat a nyár folyamán tört be Magyarországra, azóta pedig fokozatosan egyre több frissen bemutatott készülékét tette elérhetővé a magyar vásárlók számára is. A legújabb ilyen a Pixel Buds Pro 2, a gyártó legújabb prémiumkategóriás fülese, ami nem csak kényelmes, de brutálisan sokáig bírja egyetlen töltéssel – nem utolsósorban pedig még jól is szól. Mutatjuk, mit érdemes tudni a Google új kütyüjéről.

Még csak véletlenül sem gyanúsítható meg a Google azzal, hogy félvállról vették volna a magyarországi piacra való hivatalos betörésüket – a Pixel 9-es telefonok után nem sokkal befutottak a Pixel Watch 3-as okosórák, nemrégiben pedig a Pixel Buds Pro 2-es fülhallgatók is felkerültek a boltok polcaira, ezzel – a Pixel 9 Pro Foldot leszámítva – teljessé téve a portfóliót. A három termék közül kettő érkezett meg a szerkesztőségünkbe; a Pixel 9 Pro XL-t az év egyik legjobb androidos telefonjának kiáltottuk ki, az elmúlt napokban pedig lehetőségünk volt a Google csúcskategóriás fülhallgatóját is kipróbálni. Teszten a Pixel Buds Pro 2.

Valami kimaradt

A Google új csúcskategóriás fülhallgatója egy Pixel 9-hez hasonló, újrahasznosított papírból készülő csomagolásban érkezik, ami meglehetősen minimalista jegyeket hordoz. A dobozban a két fülhallgatón, a töltőtokon, valamint a három plusz szilikonharangon (XS, S és L méret, az M-es alapértelmezetten a Budsokon van) kívül semmit sem találunk, még töltőkábelt sem. Ez a 105 ezer forintos ajánlott fogyasztói ár tudatában kissé fájó, de semmiképp sem meglepő – többek között az Apple sem csomagol már töltőkábelt az AirPodsok mellé.

De térjünk vissza a Pixel Buds Pro 2-re. A készülék tokja puha tapintású, matt, fehér borítást kapott, aminek minimalista dizájnját még egy logó sem töri meg. A hátoldalon egy ovális gombot találhatunk, amivel párosítást kezdeményezhetünk, míg a bölcső alján egy USB-C nyílás és egy hangszóró tekint vissza ránk – utóbbi akkor kifejezetten hasznos, ha éppen nem találjuk a fülhallgatót. Összességében egy abszolút prémiumérzetű készüléket kapunk a Google-től, ami könnyen zsebre vágható és hordozható – azt azonban érdemes észben tartani, hogy a Pixel Buds Pro 2 a tokkal együtt kicsit nagyobb és nehezebb is, mint például egy AirPods.

A párosítási folyamat Pixel-telefonnal végtelenül egyszerű – elég csak felnyitnunk a bölcső tetejét, és automatikusan megtörténik minden. Más androidos gyártó készülékével vagy apple-ös kütyükkel sem nagy ördöngösség összekötni azonban a fülest; Androidon a Pixel Buds app segítheti, míg almás készülékekben egyszerűen a Bluetooth-beállításokban kell kikeresni és párosítani a Pixel Buds Pro 2-t. Ezek után pedig minden úgy működik, mint a karikacsapás: a fülesek, amint a fülünkbe kerülnek, automatikusan csatlakoznak a párosított készülékhez, amikor pedig kivesszük őket, maguktól le is válnak.

Nem csak kényelmes, praktikus is

A Google többször is felhívta a figyelmet arra, hogy az új Buds Prók az eddigi legkényelmesebb fülhallgatóik, amivel nem igazán tudunk vitatkozni. A Samsung és az Apple fülhallgatóival ellentétben a Pixel Buds Pro 2 egy szár nélküli, gomb alakú dizájn kapott, aminek szilikonharangos végét egyenesen a hallójáratba helyezhetjük. Bár sokak számára ez már azonnali mínusz pontot jelent, a helyzet az, hogy az új Google fülesek valóban remekül illeszkednek, a négyféle szilikonharang-méretnek köszönhetően pedig szinte mindenki megtalálhatja a számára megfelelő illeszkedésű variánst.

További pluszpont, hogy a szár nélküli kialakításnak hála a fülhallgató akkor sem nyomja a fülünket, ha például az ágyban, oldalunkra fordulva hallgatunk zenét.

A Google pedig a Pixel Buds Pro 2 gomb alakú felületét is interaktívvá tette, érintésvezérléssel szinte bármilyen műveletet elvégezhetünk a füleseken. Ujjunkat egyszer hozzáérintve a fülhallgatóhoz elindíthatjuk a lejátszást, míg egy újabb érintéssel megállíthatjuk azt. Dupla érintéssel a következő dalra ugorhatunk, míg tripla érintéssel visszatérhetünk az előzőre. Előre vagy hátrafelé simogatva a felületet a hangerőt szabályozhatjuk, ha pedig hosszan az egyik fülhallgatón tartjuk az ujjunkat, úgy a hangmódok között variálhatunk. Alapértelmezett esetben az áteresztő mód és a zajszűrés fogja egymást váltani, de lehetőségünk van mindkét funkció kikapcsolására is.

És ha már áteresztés és zajszűrés: a Pixel Buds Pro 2 kiváló munkát végez ilyen téren. Köszönhetően a Tensor A1-es chipnek, ami másodpercenkénti többmilliós mintavételezésre is képes, egyaránt az áttetsző és zajszűrő módok rendkívül hatékonyak – előbbi talán a legjobb, amit fülhallgatóban próbáltunk, utóbbinak sincs azonban szégyenkeznivalója. Hátrány, hogy nincs adaptív mód, ami a külső, erőteljesebb hanghatásokat automatikusan tompítaná, van azonban párbeszédészlelés, ami engedélyezés után automatikusan átvált zajszűrésről áteresztő módba, ha a Buds Pro 2 úgy észleli, beszélnek hozzánk.

Nem fél megszólalni

A Pixel Buds Pro 2 az ilyen készülékek esetében kifejezetten nagynak számító, 11 mm-es hangszórókkal rendelkezik, amik egy Galaxy Buds3 Próval és egy AirPods Pro 2-vel szemben erőteljesebb basszust szolgáltatnak, emellett azonban a magasabb tartományokban is megállja a helyét a fülhallgató. Természetesen lehetőségünk van a hangzás módosítására is különböző EQ-k kiválasztásával: az alapértelmezett opció – ahogy említettük is – egészen erős basszusokat szolgáltat, a Heavy bass opcióval viszont lehetőségünk van ezt még intenzívebbé tenni.

A Light bass éppen ennek ellentétét idézi elő, míg a Balanced opció – nevéből eredően – a legkiegyensúlyozottabb hangzási élményt nyújtja. A Vocal boost az énekhangot emeli ki, míg a Clarity opció általánosságban letisztultabbá teszi a Pixel Buds Pro 2 hangzását – amennyiben azonban egyik sem nyerte el tetszését, saját EQ-t is létrehozhat.

A készülék legnagyobb erőssége azonban nem ez, hanem az, hogy szinte lemeríthetetlen. Kikapcsolt zajszűréssel 12 órán keresztül képesek megállás nélkül zenét játszani a fülesek, a tokkal pedig további háromszor feltölthetjük őket, összesen 48 óra lejátszást biztosítva egyetlen töltéssel – állítja legalábbis a Google. A valóságban ennél kicsit alacsonyabb értékeket mértünk, azok viszont továbbra is csúcstartók: aktív zajszűrés nélkül körülbelül 10, míg zajszűréssel 6,5-7 óra folyamatos zenehallgatással érdemes számolni. Összehasonlításképp a Samsung és az Apple prémium-felhallgatói is maximum csak hatórás üzemidőre képesek.

Összegezve

2024-re elértünk oda, hogy a három legnagyobb gyártó, a Samsung, az Apple és a Google is egyaránt 100 ezer forint környékén kínálja prémium vezeték nélküli fülhallgatóját. Ennek okán írhatnánk, hogy rendkívül nehéz dönteni, a helyzet azonban az, hogy soha nem volt még ennyire egyszerű dolga a vásárlóknak. Ebben a kategóriában ugyanis – szerencsére – rossz készüléket már nem tud vásárolni, így a legcélszerűbb iPhone mellé AirPodsot, Samsung mellé Galaxy Budst, Pixel mellé pedig Pixel Budst választani.

Utóbbinak persze vannak elmaradásai, egyelőre nem támogatottak, ugyanis az aptX és LDAC kodekek, van azonban vezeték nélküli töltés, IP54-es por- és cseppállósági védelem – ahogy a térbeli hangzás és a fejkövetés is támogatott a beépített szenzoroknak köszönhetően. A Google Pixel Buds 2 Pro 105 ezer forintos ajánlott fogyasztói áron szerezhető be a Google-lel partnerségbe lépett viszonteladóknál, egyelőre a Pixel 9-esekkel megegyező obszidián és porcelán színekben – nálunk az utóbbi variáns járt.

(Borítókép: Tövissi Bence / Index)

Rovatok