A holland futball idén mindent bukott

2017. december 8., péntek 22:39

Decemberre már csak két holland csapat maradt az európai kupákban. A Feyenoord és a Vitesse. Az előbbi a Bajnokok Ligája csoportköréből esett ki, utóbbi pedig az Európa Liga-csoportkör utolsó helyén végzett

Ezzel pedig az a döbbenetes helyzet fordult elő a holland futballal, hogy 15 év után nem lesz automatikusan BL-csoportkör helye, az európai koefficiens alapján csak a 12. helyen állnak, ez pedig nem jelent automatikus indulást.

A holland futball mély krízisben van. Azután, hogy nem jutott ki a legutóbbi Európa-bajnokságra, idén a vb-selejtezőket is elbukta. Holland klubcsapat 2002 óta nem nyert európai klub kupát, akkor a Feyenoord a Dortmundot győzte le az UEFA Kupa döntőjében.

Az Ajax tavaly döntős volt az Európa Ligában, de vereséget szenvedett a Manchester Unitedtől. A spanyol, a német, az angol és olasz bajnokság négy-négy csapatot indíthat jövőre a Bajnokok Ligájában.