Bejelentést tett a Mol, megállapodtak az Alteo Csoporttal
Évi 8,5 millió köbméter gázt szállítanak majd a Molnak.
Évi 8,5 millió köbméter gázt szállítanak majd a Molnak.
A jegybank új korszakot nyitott, ez mindenkire hatással lesz.
A vállalat részesedést szerez az Alteóban.
A vállalat növeli jelenlétét a zöldenergia-termelésben és kereskedelemben.
Itthon az 50 év felettiek és a magas végzettségűek a legaktívabb környezetvédők.
Egyre inkább uralja az éghajlatváltozás témája a közbeszédet, így egyre többen váltunk klímatudatos üzemmódra. Hogy csak szóban, vagy tettekben is, annak kérdőívünkkel jártunk utána. Lássuk, az Index-olvasók mennyire veszik ki a részüket a napi környezetvédelemből, és ismerik-e például a zöld befektetés fogalmát.
Persze ehhez Paks 2-re is szükség van a köztársasági elnök szerint.
Arról, hogy mennyire aggasztó állapotban van környezetünk és ennek milyen következményei lehetnek, tényleg csak az nem hallott, aki a Holdon él, neki meg mindegy is. Kíváncsiak vagyunk, hogy mennyire érdekli a téma olvasóinkat, mit tesznek ellene, mennyire vannak képben.
A támogatások miatt elég jó biznisz volt az utóbbi években, két-három éven belül meg is négyszereződhet a kapacitás. De most új rendszer jön.
Szabadalmi vitába bonyolódtak a hazai erőmű-tulajdonosok. Mivel az egyik oldalon megjelent az Eximbank és felsejlik Tombor András, a multik feszülten védekeznek.
Annyi engedély áll benn naperőművekre, mint Paks2 teljes kapacitása. Mondjuk még az sem teljesen kizárt, hogy Paks2 is működtethető lesz gazdaságosan. A megújulók sem tökéletesek csak jobbak, az elektromos autók miatti felbuzdulás pedig kényszerből is történt. Az egyik nagyobb magyar, megújuló energiával foglalkozó cég, az Alteo vezetőjével, ifj. Chikán Attilával interjúztunk.
Egy szélerőművet is megvesz az energetikai cég.
Az Alteo Szeged mellett épít naperőművet.