Virtuális pénznem, activity az órán – így telik egy nap egy alternatív iskolában
Csengő nincs, sulis applikáció viszont van.
Csengő nincs, sulis applikáció viszont van.
5 éve még hóbortos ötletnek, romantikus álomnak tűnt Halácsy Péter iskolája, augusztus végén azonban államilag is elismertté vált.
Például azzal, hogy a törvényből kiveszi már magát az elnevezést is. De gyakorlati szívatások is jönnek.
A pentelei mentálhigiénés iskolában onnan kezdik újra az oktatást, ahol korábban elakadtak.
A Kibeszélő legújabb adásában a kormány legutóbbi oktatási változtatásairól beszélgetünk, hogy rájöjjünk, van-e félnivalója az alternatív iskoláknak és miért bontja le a kormány az OKJ rendszert.
Egy olyan módosító megy a zárószavazásra, amiből kihúzták a problémás mondatot. Az ovik is megússzák.
Megy a szkander az Emmi és az NGM között, hogy a félreérthető, de az ellenzők szerint halálos javaslat ne menjen át.
Motiválatlan, idegbeteg pedagógusoktól nem jön az újítás. De létezik állami ellenpélda: az egyik legjobb iskolában, a Gyermekek Házában jártunk.
Az állami rendszerben fehér holló, de amúgy sem hemzseg a piac az alternatív általános iskoláktól. Többszázas várólistákról hallunk, sokszor még a fizetős helyekre is protekció vagy szerencse kell. Mivel lehet magyarázni ezt a helyzetet? Mindenki alternatív sulit keres, de merre vannak ezek?
Majd ha odajutunk, kitaláljuk – mondja sok részletről a Prezi-társalapító Halácsy Péter, aki újfajta oktatást álmodó iskolájával öt éven belül tízezer gyerekre szeretne hatni. Jelentkezni már lehet, mutatjuk, hogyan.
Az állami iskolarendszer se a tehetséges, se a segítségre szoruló gyerekekkel nem tud mit kezdeni a szülők szerint. A Zöld Kakas azonban befogadja őket.