Miért nincs még kukában az a szó, hogy szuverenitás?
Egyáltalán mit jelent ez a fogalom, ki vagy mi lehet szuverén? Ezt járták körbe az Eötvös Csoport aktuális ülésén.
Egyáltalán mit jelent ez a fogalom, ki vagy mi lehet szuverén? Ezt járták körbe az Eötvös Csoport aktuális ülésén.
Még ha biztosak lennénk benne, hogy az euró nem marad fenn, akkor sem triviális, hogy mi lenne a legjobb döntés. A magyar euró kérdését járta körül az Eötvös Csoport.
A korszellem termeli ki az erőpolitikát. Az Eötvös csoport előadásán kiderült, ez így is marad. Ha mégse, annak nincs tudományos magyarázata.
A magyar egészségügy katasztrofális helyzetéről volt szó az Eötvös Csoport aktuális ülésén.
A környezetvédelem csak trendi luxus, a piac és a technológia mindent megold, vagy nem lehet eléggé túlparáznunk a klímaváltozást? A klímaügy vaskosan politikai kérdés is.
Az Eötvös Csoport legutóbbi ülésének témája a nemzetállamok és a nemzetközi vállalatok viszonya volt.
Franciaországban vagy a skandináv országokban nemcsak a bevándorlás miatt születik sok gyerek, hangzott el az Eötvös Csoport előadásán.
Fontos kérdés vezet ahhoz, hogy miért eszköze a nemzettudat erősítésének a történelem: lehet drukkolni az európai focinak? Történészek beszéltek a történelemtudomány fontosságáról.
Tölgyessy Péter szerint az ország egyértelműen átlag alatt teljesített az elmúlt 30 évben, de az utóbbi 100 évben mégis ez a 30 év volt a legjobb időszak. Úgy látja, a magyar társadalom még nem is érti, hogy mekkora a tétje annak, hogy az elmúlt száz évben már negyedszer fordulunk el a Nyugattól.
Kárpátalján már a magyar állam helyettesíti az ukránt, Erdélyben református parkolóházat építenek: mi érhet el a magyar nemzetpolitika, és jó-e az a helyieknek? Eötvös Csoport vita.
Mi történik, ha az elit a nép abszolút hatalmát követelve váltja le a másik elitet, mi a szélsőliberálisok felelőssége a populizmusban? Vadhajtások és ellensúlyok az Eötvös Csoportban.
A magyarok és a Habsburgok kapcsolata nem volt könnyű, de történészek szerint a megmaradás ára a pozícióvesztés volt.
A kormány keresztény Magyarországról beszél, pedig egyre kevesebb a hívő. Az egyháznak is rosszat tesz, ha az állam rájuk telepszik.