2024. október 15., 06:30 Index FOMO Aggasztó számok érkeztek: a tinédzserek figyelme már egy perc után elkalandozhat Más sem lehet elégedett: egy átlagos felnőtt 17 percig képes koncentrálni.
2024. május 31., 10:30 Index Belföld A figyelemmanipuláció áldozataivá váltunk, és ennek főként a gyerekek isszák meg a levét Nehéz elképzelni, hogy nincs összefüggés a képernyőhasználat és a fiatalok körében feltűnően gyorsan terjedő mentális problémák között.
2024. február 9., 19:27 Index Mindeközben percről percre poszt Radics Gigi belefáradt a nagy médiafelhajtásba: Folyton jó képet kell vágni, mosolyogni, a képmutatás is zavar
2022. november 7., 08:48 Index Belföld Fáradtak és fejfájósak a gyermekek, mert túl sokat telefonoznak lefekvés előtt Az okoseszközök kék fénye rendkívül káros.
2022. október 26., 13:41 Index Tech-Tudomány A videójáték még hasznos is lehet a gyerekeknek Kiderült, miben segíthet.
2021. október 21., 11:49 Index FOMO Megkéselte barátját egy OnlyFans-modell, majd az oldalát reklámozta Genie Exum túl messzire ment a figyelemért.
2018. december 15., 19:13 Index Belföld A karácsonyi lézerdekoráció megzavarhatja a pilótákat Akár tíz kilométerre is elvilágítanak, amikkel elterelhetik a pilóták figyelmét.
2018. december 12., 09:12 Index Tech-Tudomány Jobban figyelünk a dühös hangokra, mint a vidámakra EEG-vel derítették ki, hogy helyezi magát riadókészültségbe az agy.
2016. december 5., 13:11 Index Ma Is Tanultam Valamit Miért ilyen nehéz egyszerre beszélni és a másik szemébe nézni? Semmi köze a félénkséghez vagy a kamuzáshoz.
2016. október 20., 07:09 Index Ma Is Tanultam Valamit Miért zuhanyzás közben jönnek a legjobb ötletek? Mert ilyenkor kellően el vagyunk foglalva ahhoz, hogy ne zavarjuk meg a saját gondolatainkat.
2015. augusztus 11., 10:23 Index Külföld Gyalogosként mobilozik? Csak mert balesetveszélyes Nemcsak a sofőrök okoznak több balesetet, ha elvonják a figyelmüket, állítja egy amerikai jelentés.
2015. augusztus 7., 15:10 Index Tech Figyeli az agyunkat az algoritmus, és csak akkor zavar, ha ráérünk Ha koncentrálunk valamire, elnémít minden értesítést.
2015. május 14., 20:25 Index Tudomány Rövidebb ideig figyelünk, mint az aranyhalak A Microsoft egy új kutatása szerint a kütyüink miatt radikálisan csökkent a koncentrációs képességünk.