Feltárhatatlan feketedoboz
A magyar külpolitikát mostanság legtöbbször a belpolitikai üzengetés vezérli. De van emögött koncepció? Mi lesz velünk, ha az EU tényleg kétsebességes lesz? Lehet-e egyszerre különutasnak és jó partnernek lenni? Elemzés.
A magyar külpolitikát mostanság legtöbbször a belpolitikai üzengetés vezérli. De van emögött koncepció? Mi lesz velünk, ha az EU tényleg kétsebességes lesz? Lehet-e egyszerre különutasnak és jó partnernek lenni? Elemzés.
Annyi pénz megy el adminisztratív terhekre, mint egészségügyre vagy közoktatásra, és a legjobban a kis magyar cégeknek fáj. A terhek csökkentésének receptje nem egyszerű, de nem is ismeretlen.
Valahogy nem tiltakoznak azonnal és nagyon határozottan a magyarok akkor, amikor egy olyan politikai berendezkedést próbálnak eladni nekik, amelyik az egyéni állampolgárok szintjén szánalmasan rosszul teljesít.
Az Akadémián megijedtek, a nemzeti hírügynökség pedig simán nem számolt be a neves értelmiségiek könyvéről. Bezzeg másokról.
Először „nem szabad” bevallani, hogy a meghozott döntéseknek mik lesznek a várható hatásai, aztán el kell kendőzni a tényeket, hogy utólag se lehessen rájönni, valójában mi történik.
A kiadó és az egyik ajánlást író akadémikus is azt mondja, az akadémián, politikai félelmek miatt akadt el az ország problémáival szembenéző kötet.
Mert „politikailag nagyon nem lenne jó". Pedig nem Soros, hanem a jezsuiták adtak rá pénzt, jobboldali értelmiségiek fémjelzik, Sólyom László írt hozzá ajánlást. Ez a könyv azoknak is szól, akik még nem adták el teljesen a lelküket, hangzott el a könyvbemutatón.
Nincs magyar átok, a népességfogyás még csak nem is a Nyugat jellemzője, a vallásokon belül sem egységes a helyzet. A helyzet nem kezelhetetlen, de már nem elég csak a szülést ösztönözni. Hitek és tévhitek a népességcsökkenés megállításáról.
Ameddig Orbán Viktor megőrzi a politikai józanságát, újabb éveket nyerhet a hatalomban. Egy szimpla választási vereség kevés lesz a NER lebontására, aminek lényege mindenféle ellensúly leépítése, és a pénzügyi erőforrások totális átcsoportosítása.
A NER „csak” egy mélyebb probléma tünete: túlélésükben bizonytalan rezsimek uralják az országot száz éve, és a hatalmuk megtartásáért rendre feláldozzák Magyarország nyugati felzárkózását. Mi kell egy új rendszerváltáshoz? És mi lesz utána? Publius Hungaricus, azaz Orbán Krisztián írása A féltudású magyar elit c. esszé megjelenésének tizedik évfordulóján.