12 év után az igazgatótanácsból fogja segíteni a cég működését.
2019. november 13., 14:00
Megjelent a leghíresebb magyar startup két éve készülő új terméke. Pár kattintással kalapálhatunk össze videós történeteket, az előadó főszereplésével.
Árvai Péter szerint az álhírek ellen is hasznos eszköz a Prezi, jól megy nekik az üzlet, új irányokban akarnak fejlődni. Születésnapi interjú az egyik legmenőbb magyar startup vezetőjével.
Mindenki kapkodja a fejét, mi a cél az új tervezettel. Az iskolaigazgatók helyett egy állami szerv döntene az iskolán kívüli tanulásról. Ez gátat szabhat a hátrányos helyzetű gyerekek kiszorításának, de ellehetetlenítheti a modern, alternatív "lakásiskolákat" is.
Gergő egy corvinusos diplomával nem pénzt keresni ment ki Amerikába, hanem a kalandot kereste, 4 évig erdőőrként dolgozott. Találkozott medvével, látta az USA jó és rossz oldalát, és Magyarország előnyeit. Aztán új kalandba vágott, és most Budapesten dolgozik egy irodában.
Néhány magyar megcsinálta, itthonról épített nemzetközileg is jegyzett céget. Hogyan lehetne belőlük több?
2018. november 16., 07:51
Például, hogy a munkavállalók meghálálják ha önmaguk lehetnek.
Habár sokan elhúznak Magyarországról, Jose azért jött ide, hogy Budapesten dolgozhasson. Vendégszerető, kedves, nyelveket beszélő közösségnek ismerte meg a magyart.
Saját székházba költözik a magyar startup San Franciscóban.
Szeptembertől Budapest School indul Szegeden, Solymáron és Budafokon is.
Nem a munkánk fog hiányozni, azt már most sem szeretjük. De három dologra figyelnünk kell, hogy a Star Trek és ne a Star Wars világa valósuljon meg. Árvai Péter írása.
A világ legmenőbb egyetemének kutatói szerint jobban leköti a hallgatóság figyelmét a magyar fejlesztésű szoftverrel készült előadás.
Most már ott tart a magyar cég, hogy más ismert startupokat tud felvásárolni.
Bemutattak egy új prezikészítőt, a Prezi Nextet is.
Lakatos Heléna a bagi cigánytelepről indult, egy víz nélküli kis lakásból, ma a hatodik kerületben bérel lakást, hamarosan pedig repül Ciprusra, hogy elmesélje, hogyan jutott idáig.
Halácsy Péter Óbudán hoz létre olyan iskolát, ami új alapokra helyezi az oktatást és 2040-re készít fel.
2016. december 17., 08:46
A Nyitottak vagyunk szerint sokszínűség = profit. De mégis hogy?
Árvai Péter tizenegyedik lett a Financial Times ötven fős listáján.
2016. szeptember 26., 07:07
A Prezi által elindított Bridge Budapest program gyorsan lebontotta a korlátokat, de még mindig túl sokan gondolják azt, hogy a kapcsolatokon múlik minden.
Olyan újítások kerültek az új termékbe, amelyek több területet kapcsolnak össze.
2015. november 19., 11:09
Két ovival indított, de jövőre már iskolákat és teljes hálózatot akar létrehozni Magyarországon a Prezi-alapító Halácsy Péter. Akinek nincs pénze, nem fizet, a cél, hogy felnőjön egy boldog és sokoldalú generáció.
2015. szeptember 17., 13:01
Nem dollárban, hanem az oldalon létrehozott prezik letöltésében. Elérték a 60 millió felhasználót is.
Európa legjobb 50 technológiai vállalkozóját gyűjtötték össze.
Már szeptemberben elindulna az óvoda, majd az iskola, ahová két gyerek fizetné a harmadik tandíját.
A Prezi alapítója szerint az USA 25 legnagyobb techcégének felét bevándorlók alapították. Jó lenne, ha nem az idegengyűlöletről lenne ismert Magyarország.
Pár hét alatt ez is kiderül. A Nutshell a pillanatnyi elmerengés digitális leképezése, de a rövid videók és vicces animációk mögött komoly matek is van.
Bemutatták a Nutshellt, a világhírű magyar startup új projektjét, amivel feliratokkal és animációkkal tuningolt videókat tudunk készíteni. Kisállatosok előnyben!
A Forbes interjújában beszél erről a Prezi vezetője, akit 2014-ben Európa legjobb vállalkozójának választottak.
A MySis és a Prezi munkatársai mesélnek erről az Okostelefon Akadémián.
2014. december 18., 11:30
Jótékony szervezetek is költenek informatikára, a Prezi fejlesztési vezetője szerint fölöslegesen. Indul a mérnöki tudást adó Hashtag Charity.
2014. november 19., 13:44
A cég óriási befektetést kapott egy új és egy korábbi befektetőjétől. Cél a növekedés.
Árvai Péterrel először kapta meg magyar az Európai Bizottsághoz kötődő díjat.
A Prezi, a Ustream és az NNG alapítói elég visszafogottan keltek ki a tervezett adó ellen.
2014. szeptember 16., 11:34
Felhasználók számában. San Franciscóban néztünk be az irodájukba, amit egy év alatt kinőttek, úgyhogy megint költözniük kell.
2014. szeptember 5., 17:35
Folytatódik a Skool oktatási programsorozata, amiben menő technológiai cégek népszerűsítik az informatikát a kislányok körében.
Árvai Péter cégvezér Obama és Barroso után David Cameron brit miniszterelnökkel is pacsizott. Ki jöhet még?
Ötéves a felhőalapú prezentációs szoftver, amivel látványos előadásokat tudunk tartani.
Beszálltak az amerikai iskolai programba, egyedüli európaiként. Százmillió dollárról van szó.
Bostonban, New Yorkban és San Franciscóban öt magyar startup alapítói, alkalmazottai és szakértők mesélnek a világpiacra kilépés receptjéről. Öt részes sorozatunk egyben!
2013. december 18., 07:11
De azért ne legyünk hipszternácik. És nem kellenek a seggfejek. Így csinálják a legjobb magyar cégek.
Egy blogger hozzáfért a forráskód egy részéhez. A cég először nem akart fizetni, aztán mégis.
A startup-bizniszben is pályák követik egymást: a Prezi most 27 millió felhasználónál jár, a végső célja 2 milliárd. A befektetők is ezt mondják, hogy muszáj nagy léptékben gondolkodni.
A startupbizniszben is pályák követik egymást: a Prezi most 27 millió felhasználónál jár, a végső célja 2 milliárd. A befektetők is azt mondják, hogy muszáj nagy léptékben gondolkodni. Startup-túra, befejező rész.
Nem nagy varázslat startup-céget alapítani, csak ötlet és hit kell hozzá. Ha elbukik az ember, még mindig jobb, mintha egész életében azon keseregne, mi lett volna ha.
Nem nagy varázslat startupcéget alapítani, ötlet és hit kell hozzá. Ha elbukik az ember, még mindig jobb, mintha egész életében azon keseregne, mi lett volna ha. Startup-túra, hatodik rész.
Anka Márton Plus/4-en kezdett programozni, cége a LogMeIn ma évi 150 millió dolláros bevételével a legnagyobb magyar gyökerű amerikai startup. Startup-túra, negyedik rész.
Anka Márton Plus/4-en kezdett programozni, cége, a LogMeIn ma évi 150 millió dolláros bevételével a legnagyobb magyar gyökerű amerikai startup. Startup-túra, negyedik rész.
Startupokról szóló sorozatunk harmadik részében azt a kérdést tettük fel interjúalanyainknak, hogy hol élnének szívesebben, az Egyesült Államokban vagy Magyarországon. Az első részben a startupok hitvallását mutattuk be, a második részben pedig a munkához és partizáshoz való viszonyukat.
Országok mérkőzése a magyar startupok szemszögéből: vajon maradnának Amerikában, vagy inkább hazajönnének? Filmünkből kiderül.
Azonnali meggazdagodást jelent, ha egy startup több milliárd forintot kap befektetőktől? Megnéztük, hogy mire elég a lottóötösnyi összeg.
Magyar startup cégeket látogattunk meg az USA-ban, akik azért vannak a Szilícium-völgyben, mert aki nincs ott, az a technológia világában nem is létezik. Sorozatunk második részében kiderül, hogy mindenki a Völgynek dolgozik, a vállalatok folyamatosan nagy fordulatokat tesznek, és startup-maffiák viszik tovább a megszerzett tudást.
Üzleti maffiák viszik szét a tudást a Szilícium-völgyben, ahol mindenki sörözik mindekivel. Startup-túra, második rész.
Az Egyesült Államokban meglátogattuk azokat a magyar cégeket, amelyek termékeit már most több tízmillió ember használja. Startupokról szóló sorozatunk első részében cégalapítók, alkalmazottak és szakértők beszélnek arról, hogy miért vágtak bele, és hogyan kell kilépni a világpiacra.
2013. szeptember 30., 19:26
Gyorsan növekvő magyar cégeket kerestünk fel az Egyesült Államokban, százmillióknak akarnak szolgáltatást nyújtani. Startup-túra, első rész.
2013. szeptember 30., 19:26
Világpiacon terjeszkedő vállalkozók el akarják hitetni: más is elérheti a globális sikert.
Kicsit túl prezis nekem, pár egyszerű kép nekem többet mondana, de biztos ez volt a feladat.
Egy magyar garázscégből olyan nemzetközi vállalat lett, hogy külföldiek költöznek miatta ide. A Preziben nincs munkaidő, de van saját kultcentrum, séf és külföldi befektető. Megnéztük az új, Google-ös irodaházukat.
Elindult a Bridge Budapest ösztöndíja, amivel akár a Facebookhoz is be lehet kerülni gyakornoknak.
~2013~
Érdekes dolog ez a kommunikáció.
Tíz hónap alatt duplázott a bemutatókat készítő szolgáltatás, már húszmillió felhasználója van.