Ancelottinak már arra is van kapacitása, hogy lelki pluszokat jelentő cseréket húzzon meg. Például Militaóval, aki csaknem az egész szezonban maródi volt... Március végén tért vissza több mint hét hónapos kihagyásból.
Ha a Borussia ma bravúrgyőzelmet arat a Real ellen, úgy a német bajnokság hatodik helyén záró Eintracht Frankfurt is BL-induló lehet a következő, újragombolt szabályok mellett rendezendő idényben. S nem mellékesen a Paks is jól jár, elméletileg az első helyett a második selejtezőkörben kezdhetne majd az Ekl-ben.
Füllkrug kap ígéretes kiugratást a leshatáron, lekészíti lövésre a 16-os bal oldalánál belépő Brandtnak, aki egy védőn átfűzi magát, majd hét méterről, kissé balról, ütemtelenül a hosszú alsó mellé lő! Ha gól lett volna, biztosan kikockázza a VAR-szoba... így lényegtelen az indítás pillanata.
Elképesztő szám: 41-szer nyertek, tizenhatszor játszottak döntetlent és 24-szer kaptak ki német riválissal szemben a királyiak. Ez a mai a 82. európai tétmeccsük a náció bármely klubcsapata ellen!
Carvajal és Bellingham játszanak össze a 16-os jobb csücskénél, a labda Valverde elé pattan, aki 17 méterről, jobbról méterekkel a kapu fölé lő! Fogja a fejét, alighanem úgy érzi, több volt ebben...
Háborognak is a madridi szurkolók, de indokolatlan: az uruguayi futott bele lendületből Schlotterbeckbe, majd pattant is le róla viszonylag simán a 16-os előterében.
...de többnyire a németeknél is a labda. A Real ugyanis magasan letámad, ezzel zavarva a BVB labdakihozatalát már a tizenhatos magasságában, és arra kényszerítve az ellenfelet, hogy a védekező harmadában passzolgasson – már amikor tud.
Brandt végezhetett el szögletet jobbról, a visszalépő Füllkrug 10 méterről fejeli a kapu irányába, de pontatlan, a tisztázás után azonban visszakerül elé, ismételhet, de ezt meg Courtois szedi össze magabiztosan.
A jobb oldalon akciózik a Borussia, miután Mendy kissé elöl ragadt, a beadása azonban picit hosszú Füllkrug felé, Rüdiger kifejeli.
Bellingham pedig kap egy kisebb csomagot a volt társaitól a kezdőkörben. Szabadrúgás.
Fél perce sem megy a meccs, mikor beszalad az egyik drukker, hogy közös fotókat készítsen a játékosokkal. Döbbenetes, hogy mennyi időn keresztül szelfizgethet nyugodtan. Ezzel pedig mások kedvét is meghozza, a végén már négy-öt fő a pályán... Sabitzer vadássza le az egyiküket, hogy két és fél perc után végre játék is legyen.
Sabitzer passzol hátra, ezzel elkezdődött a 2024-es BL-döntő!
Miközben a háttérben apránként eltűnik a nyitóshow díszlete és minden színpadeleme, a játékosok felvonulnak. Szól a BL-himnusz!
Ez lesz a két csapat 15. összecsapása a nemzetközi porondon, ebből hatot nyert a Real, öt lett döntetlen, míg háromszor a BVB örülhetett.
Az elődöntők óta lehet voksolni, kezdés előtt 7 perccel úgy állunk: 8287 szavazat a Real, 5627 a Dortmund végső sikerén. Ez eredményre konvertálva mondjuk 3–2?
Lenny Kravitz az idei sztárfellépő. Ha picit cinikus akarok lenni: a futball farvizén jut neki 6 perc rivaldafény.
A legutóbbi öt BL-meccsén mind csere volt, de mindannyiszor jutott neki legalább 5-7 perc a tavaszi menetelés során – sőt, többnyire még több is.
A Real Madridot irányító Carlo Ancelottit aligha kell bárkinek is bemutatni, a játékosként kétszeres BEK-győztes középpályás trénerként még egy szinttel feljebb lépett, érdemeit pedig napestig lehetne sorolni – amit most nem teszünk meg. Kiemeljük ugyanakkor, hogy a 64 éves olasz szakember az egyetlen edző, aki mind az öt európai topligában volt bajnok, és tovább írja saját BL-döntős rekordját, ez már a hatodik fináléja lesz a sorozatban (a Milannal két győzelem között egy vereség volt a mérlege, a Real Madriddal eddigi két döntőjét megnyerte).
A 41 éves Edin Terzicet először 2020 decemberében nevezték ki a Dortmund élére az idény végéig, majd 2022 májusában kapta meg ismét a kispadot. Rövid edzői karrierje első szakaszában rögvest Német Kupát nyert (a döntőben 4–1-re verve a Gulácsi Péterrel a kezdőjében felálló RB Leipziget), majd tavaly karnyújtásnyira került a bajnoki címtől, de az utolsó fordulóban elszúrták előnyüket a Bayern Münchennel szemben. A Bajnokok Ligájában az első alkalommal jutott el a fináléig.
Thibaut Courtois (Real Madrid) – Dani Carvajal (Real Madrid), Mats Hummels (Dortmund), Nico Schlotterbeck (Dortmund), Ian Maatsen (Dortmund) – Federico Valverde (Real Madrid), Toni Kroos (Real Madrid), Julian Brandt (Dortmund) – Jude Bellingham (Real Madrid) – Rodrygo (Real Madrid), Vinícius Júnior (Real Madrid)
Tény, a szerkesztőségi tippjeink többsége a Real Madridra érkezett, valójában szorosabb lett a párharc a vártnál, hiszen a Dortmund eddig rendre az erősorrendjeink végén volt, ehhez képest „csak” 9:4 arányban jött ki győztesen a spanyol bajnok. Négyen vélték, hogy nem dől el a rendes játékidőben a trófea sorsa, ebből hárman tizenegyespárharcot is várnak, amiben két dortmundi siker mellett egy madridi volt a megoszlás.
Azért ha a differenciákat nézzük, még egyértelműbb a kép, hiszen öten várnak legalább kétgólos Real-győzelmet, míg a legoptimistább német jóslat egy 3–1-es siker volt, az összesített gólok száma is masszív különbséget jelez: 26–13.
A spanyol együttes 1,04 milliárd eurós keretértéke a világon is kiemelkedőnek számít, a BL-résztvevők közül csupán a Manchester City (1,27) és az Arsenal (1,14) előzte meg, ezzel szemben a Dortmund 463,7 millió eurója csak a 13. volt a mezőnyben, a játékosok átlagos értékét tekintve pedig még az Atlético Madrid is beelőzi, így a 14. helyre volt jó.
A Real Madrid a sorozat rekordereként a 18. fináléjára készülhet, az eddigi 17-ből 14-et nyert meg, legutóbb 1981-ben maradt alul, vagyis a Bajnokok Ligájára keresztelés óta mind a nyolc döntőjében győzött.
Ellenben a Dortmundnak ez mindössze a harmadik döntője – egyet nyert, egyet vesztett eddig a német alakulat. A fekete-sárgák 1997-ben meglepetésre 3–1-re legyőzték a címvédő Juventust a müncheni Olimpiai Stadionban, majd 2013-ban a Bayern München elleni német házi döntőben maradtak alul a Wembley-ben.
A labdarúgó Bajnokok Ligája-döntőt felvezető médianapon a Real Madrid német játékosa, Toni Kroos exkluzív interjút adott az M4 Sportnak. Az Európa-bajnokság után visszavonuló klasszis középpályás visszatekintett az idei szezonra, illetve előretekintett a kontinenstornára, amikor a magyar válogatott szóba került.
Kroos azzal kezdte, hogy nagyon jól érzi magát a bőrében, de tartani akarta magát ahhoz, amit korábban mondott, miszerint a legmagasabb szinten akarja abbahagyni a profi futballt. Szerinte a Bayern München elleni BL-párharc is megmutatta, hogy még mindig képes jól teljesíteni a legmagasabb szinten.
A szombati meccs egy méltó befejezés lenne, ha nyernénk, de a bajnokságot így is nagy előnnyel húztuk be. Egy ilyen szezon után ez a megfelelő pillanat a visszavonulásra
– fűzte hozzá Kroos, aki néhány hete jelentette be, hogy az Eb után felhagy az aktív futballal.
Erről, és sok-sok minden másról a Sportcast legutóbbi epizódjában beszélgettünk.
A RealMadrid ugyanakkor hibátlan volt a csoportban, az Union Berlint, a Napolit és a Bragát is oda-vissza legyőzte, így hibátlan mérleggel került a nyolcaddöntőbe. Ott az RB Leipzig (11.) otthonában aratott sikert követően Madridban rezgett a léc, de Willi Orbán gólja ellenére megmenekült a Real (1–0, 1–1), majd az idény rangadóján a hazai 3–3 után Manchesterben 1–1-re végzett a Cityvel (1.), és büntetőkkel kerekedett felül a címvédőn.
Ehhez képest a Bayern München (4.) elleni párharc könnyebbnek tűnt, az idegenbeli 2–2 után viszont hazai pályán a 88. percben még vezetett a német csapat. Aztán jött Manuel Neuer mai napig nehezen magyarázható lepkéje, amiből megszületett Joselu egyenlítése, végül pedig a hosszabbításban szerzett góllal a fordítás is összejött a madridiaknak. Más kérdés, hogy a ráadás legvégén a meccs lengyel játékvezetője elvett egy szabályos, a közbesípolása nélkül hosszabbítást érő, gólt a Bayernttől... Utólag azonban csak a győzelem számít. Vélhetően így állunk majd a ma estéhez is!
A Dortmund számára kis túlzással nehezebb volt a csoportkör, mint a kieséses szakasz fináléig tartó útja, hiszen a francia Paris Saint-Germain mindkettőben ott volt, mellette pedig még az olasz Milan és az angol Newcastle is bekerült a halálcsoportba. A kezdés nem alakult fényesen, a párizsi zakó után a Milan elleni 0–0 jött, viszont sorozatban három győzelemmel meglett a továbbjutás, a PSG elleni hazai iksszel pedig a csoportelsőség is.
Ehhez képest a kieséses szakaszban jött előbb a holland PSV Eindhoven (amely a 16-os erősorrendünk 15. helyezettje volt), a hazai pályán kiharcolt továbbjutás (1–1, 2–0) után a spanyol Atlético Madrid (7. a nyolcból) elleni nagy feltámadást (1–2, 4–2) követően pedig az ág legerősebb csapatának számító, de a legerősebb négyesbe így sem beférő PSG (5.), amellyel szemben mindkétszer 1–0-ra nyert a német csapat.
21 órakor kezdődik az idény egyik, ha nem a legfontosabb labdarúgó-mérkőzése, a Bajnokok Ligája 2023–2024-es kiírásának döntője. A fináléban a német Borussia Dortmund és a spanyol Real Madrid mérkőzik meg egymással a trófeáért.